15 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Kościół luterański w Norwegii zezwolił na śluby par homoseksualnych

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Pary homoseksualne będą mogły zawrzeć ślub kościelny w norweskim Kościele luterańskim. Zadecydował o tym dzisiaj synod tego Kościoła.
Za możliwością błogosławienia par jednopłciowych opowiedziało się 88 ze 115 biorących udział w zgromadzeniu przedstawicieli Kościoła oraz delegatów świeckich.
„Nareszcie będziemy mogli świętować miłość bez względu na to, kogo kochamy” – powiedział po głosowaniu Gard Sandaker-Nilsen przywódca organizacji Otwarty Kościół Ludowy. Debata o ślubach par jednopłciowych trwa w łonie Kościoła Norweskiego od 20 lat. Otwarty Kościół Ludowy to wewnątrzkościelna opozycja utworzona przez zwolenników wprowadzenia zmiany.
Pierwszy ślub kościelny w Norwegii odbędzie się najwcześniej na początku przyszłego roku, po wprowadzeniu odpowiednich zmian w liturgii małżeństwa.
Norwegia jest drugim, po Danii, krajem świata, który umożliwił rejestrowanie związków jednopłciowych. Od 2009 mogą one zawrzeć tam małżeństwo cywilne.
Według statystyk, do Norweskiego Kościoła luterańskiego należało w ubiegłym roku ponad 70 procent Norwegów. W praktykach religijnych uczestniczy regularnie 2 procent Norwegów.

IAR//www.christiantoday.com/ca.reuters.com/JL/pbp

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520