3.6 C
Chicago
sobota, 20 kwietnia, 2024

Grecka gospodarka chyli się ku upadkowi

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Grecka gospodarka jest na skraju wytrzymałości. Tak wynika z comiesięcznego raportu Federacji Przedsiębiorców i Przemysłowców (S.E.V.) w tym kraju. Organizacja dodaje, że napięcia i zamieszki z udziałem migrantów mogą negatywnie odbić się na turystyce w Grecji.
Zdaniem autorów raportu niezbędne jest jak najszybsze zakończenie pierwszej oceny greckich reform. To warunek konieczny do przywrócenia klimatu zaufania do ekonomii w Grecji i uzyskania finansowej stabilności. Potrzebna jest też konsekwentna polityka rozwojowa i zaprzestanie wprowadzania nowych podatków, które jedynie pogłębiają recesję. Organizacja podkreśla, że zbliżające się reformy oszczędnościowe, które zakładają kolejny wzrost opodatkowania i cięcia emerytur wstrzymają konsumpcję, a wciąż obowiązujące ograniczenia w przepływie kapitału nie zachęcają do inwestycji. Istnieją też obawy, że kryzys migracyjny niekorzystnie wpłynie na obraz Grecji i zniechęci część turystów do odwiedzenia tego kraju.
W Atenach trwa kolejna tura rozmów z wierzycielami w sprawie pierwszej oceny greckich reform. Od niej będzie zależało przelanie kolejnej transzy z trzeciego programu kredytowego dla Grecji.

IAR/Beata Kukiel-Vraila, Ateny/mcm/pbp

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520