“Koperta życia”? Ok, ale dlaczego w lodówce?

“Koperta życia”? Ok, ale dlaczego w lodówce?

Ten niepozorny gadżet w chwili zagrożenia może okazać się na wagę życia. Koperty są bezpłatne i należy trzymać je w… lodówce.

Tułowice są kolejną gminą , która rozpoczyna akcję „Koperta życia”. Jest ona skierowana do osób starszych, samotnych i przewlekle chorych.

 

– W kopercie znajdują się informacje o przebytych przez daną osobę chorobach, o tym na co choruje aktualnie, ale również jakie przyjmuje leki – wyjaśnia Ewa Ziubrzycka-Bień, kierownik tułowickiego ośrodka pomocy społecznej. – Są w niej również numery telefonów do osób, które należy powiadomić na przykład wtedy, gdy posiadacz koperty trafi do szpitala.

 

Kompletny zestaw składa się z plastikowej koperty, karty informacyjnej oraz naklejki, którą należy umieścić na drzwiach lodówki. – Chodzi o to, aby dać sygnał lekarzowi czy ratownikowi medycznemu, że dana osoba taką kopertę posiada. Dzięki niej zespół karetki w jednej chwili może zebrać najważniejsze informacje o pacjencie – wyjaśnia

 

Ewa Ziubrzycka-Bień. Koperty życia można odebrać za darmo w Ośrodku Pomocy Społecznej w Tułowicach, przy ul. Świerczewskiego 8. Od grudnia będą one dostępne również u sołtysów.

aip, foto kopertazycia.comCOMMENTS

WORDPRESS: 0