Konstytucja Biznesu: Możliwość prowadzenia działalności małej gospodarczej bez otwierania firmy i inne ułatwienia

Konstytucja Biznesu: Możliwość prowadzenia działalności małej gospodarczej bez otwierania firmy i inne ułatwienia

Ułatwienia dla początkujących przedsiębiorców, możliwość prowadzenia działalności małej gospodarczej bez otwierania firmy i wprowadzanie zasady mówiącej, że co nie jest zakazane prawem, jest dozwolone. To tylko niektóre zmiany, jakie wprowadza Konstytucja Biznesu. Od dziś obowiązuje pakiet pięciu ustaw określanych tym mianem.

 

Wiceminister finansów Paweł Cybulski ma nadzieję, że nowe prawo poprawi relacje przedsiębiorców z urzędnikami.

Dodał, że już teraz ta współpraca układa się znacznie lepiej, niż dziesięć lat temu. Paweł Cybulski podkreśla, że wdrożenie zasad zapisanych w Konstytucji Biznesu zajmie trochę czasu. Wyjaśnił, że jest to pakiet wytycznych mówiących, w jaki sposób urzędnicy mają służyć społeczeństwu.

Przepisy wprowadzają ułatwienia dla początkujących przedsiębiorców, którzy przez pół roku nie będą musieli wpłacać składek na ubezpieczenie społeczne. Poza tym w ciągu 6 miesięcy ma zostać powołany Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców.

Wraz z wejściem w życie nowych przepisów przestaje obowiązywać ustawa o swobodzie działalności gospodarczej.
Dziś wchodzi w życie zasadnicza część Konstytucji Biznesu. Pozostałe przepisy będą obowiązywały od 1 lipca tego roku i 1 lutego przyszłego roku.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Arkadiusz Augustyniak/gaj

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0