Minister rodziny zaprasza protestujących w Sejmie na rozmowy. Ci odmawiają…

Minister rodziny zaprasza protestujących w Sejmie na rozmowy. Ci odmawiają…

Protestujący w Sejmie rodzice dorosłych osób niepełnosprawnych odrzucili zaproszenie minister rodziny na rozmowy do Centrum Dialog.  Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska zaprosiła protestujących w Sejmie na rozmowy na 13.00.

 

Protestujący tłumaczą, że jak wyjdą z Sejmu, już do niego nie będą mogli wrócić. Zapraszają minister Elżbietę Rafalską do parlamentu na rozmowy, bez udziału mediów. Jedna z protestujących matek Marzena Stanewicz ponowiła apel o spotkanie w Sejmie, zadeklarowała też wolę porozumienia.
“Podtrzymujemy zaproszenie do rozmów z protestującymi w CPS “Dialog”” – poinformowało MRPiPS w oświadczeniu dla PAP. “Dialog polega na tym, że obydwie strony wykazują dobrą wolę do rozmów. Minister zapewniła, że osoby, które opuszczą Sejm na czas rozmów, po ich zakończeniu ponownie zostaną wpuszczone do gmachu parlamentu. Jesteśmy otwarci na dialog” – oświadczył resort
W Sejmie od 18 kwietnia trwa protest środowiska rodziców i opiekunów dorosłych niepełnosprawnych dzieci skupionych w Komitecie Protestacyjnym Rodziców Osób Niepełnosprawnych. Rząd zaproponował im między innymi wzrost renty socjalnej do wysokości renty minimalnej, zniesienie limitów na refundowane wyroby medyczne niezbędne do funkcjonowania osób niepełnosprawnych oraz rehabilitację, korzystanie ze świadczeń zdrowotnych bez kolejek, obsługa poza kolejnością w aptekach, a także umożliwienie dorosłym osobom o znacznym stopniu niepełnosprawności korzystania ze świadczeń specjalistycznych bez skierowania.
We wtorek porozumienie z rządem w sprawie działań na rzecz niepełnosprawnych zawarły środowiska osób niepełnosprawnych reprezentowane w Krajowej Radzie Konsultacyjnej ds. Osób Niepełnosprawnych. Do porozumienia nie przystąpili protestujący w Sejmie, którzy domagają się dodatku którzy domagają się dodatku rehabilitacyjnego wypłacanego w gotówce w wysokości 500 złotych.

IAR//pap/Naukowicz/gaj/mitro/COMMENTS

WORDPRESS: 0