Kolumbia: Narkotykowy gang wyznaczył nagrodę za głowę psa

Kolumbia: Narkotykowy gang wyznaczył nagrodę za głowę psa

Kolumbijski gang Urabeños wyznaczył nagrodę w wysokości 70 tysięcy dolarów za głowę policyjnego psa. Nigdy wcześniej kolumbijski gang nie wyznaczył nagrody pieniężnej za głowę zwierzęcia. Od tego momentu owczarek niemiecki jest najbardziej strzeżonym psem w całej Kolumbii.

 

Psem, na którego poluje narkotykowy gang, jest policyjny owczarek niemiecki, nazwany Sombra – w języku hiszpańskim oznacza to cień. Kolumbijski kartel wyznaczył nagrodę za zwierzę zaraz po tym, gdy w kolumbijskim mieście Turbo Sombra wytropiła ponad pięć ton kokainy, należącej do gangu  Urabeños. Towar ten został wyceniony na około miliard dolarów.

 

Poza wykryciem pięciu ton kokainy w Turbo, Sombra ma na swoim koncie takie sukcesy, jak znalezienie czterech ton kokainy w częściach samochodowych przeznaczonych na eksport oraz pomoc w osadzeniu 245 narkotykowych przestępców. Pies został także uhonorowany dwoma medalami policyjnymi za zasługi.

 

Według źródeł kolumbijskiej policji gang Urabeños, na którego czele stoi jeden z najbardziej poszukiwanych narkotykowych baronów – Otoniel, to jedna z największych mafijnych grup w Kolumbii i nie jest to pierwszy raz, gdy gang ten wyznacza nagrody za usunięcie niewygodnych jednostek. Wyjątkowo w tym przypadku nagroda została wyznaczona za zabicie psa, a nie za zabicie człowieka.

 

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0