HomeŚwiat

Płoną lasy koło Berlina. Z ruchu wyłączony jest odcinek autostrady

Płoną lasy koło Berlina. Z ruchu wyłączony jest odcinek autostrady

Ogień trawi lasy położone na południowym-zachodzie miasta. Kierowcy napotkają utrudnienia w okolicy Poczdamu.

Akcja gaśnicza trwa od czwartku. W wyniku pożaru spłonęło już 160 hektarów lasu sosnowego. Działania ratowników utrudniają wybuchy niewypałów pochodzących z czasów II wojny światowej. W tej chwili z ogniem walczy ponad 200 strażaków. – Sytuacja jest już pod kontrolą. Trwa akcja dogaszania pożaru – informuje brandenburska policja. Wczoraj mieszkańcy kilku podberlińskich miejscowości zostali poinformowani o możliwości ewakuacji.

 

Z powodu pożaru w okolicy Fichtenwalde w Brandenburgii wyłączone z ruchu są następujące odcinki autostrad: – A10 (południowy odcinek Berliner Ring) w obu kierunkach pomiędzy AD Werder i AD Poczdam – A10 (południowy odcinek Berlinet Ring) w kierunku AD Werder od Michendorf do AD Poczdam – A9 w kierunku na Lipsk między AD Poczdam i AS Beelitz. Policja wyznaczyła w tych miejscach objazdy, ale i na nich tworzą się ogromne korki.

 

– Nie wiemy kiedy te odcinki drogi zostaną przywrócone do użytku – informuje Centrala Ruchu Drogowego w Berlinie. Dobra informacja dla kierowców i turystów udających się na berlińskie lotniska jest taka, że ruch w ich kierunku od strony polsko-niemieckiej granicy odbywa się bez większych przeszkód.

 

Oskar Masternak aipCOMMENTS