11.5 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Katolicka para z Massachusetts pozywa stan. Nie pozwolono im zostać rodzicami zastępczymi przez stosunek do LGBT

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Katolicka para z Massachusetts pozwała stan po odrzuceniu ich wniosku o możliwość zostania rodzicami zastępczymi. Podanie małżeństwa zostało odrzucone, gdyż para stwierdziła w ankiecie, że nie będą „afirmować” dziecka, które „identyfikuje się jako LGBT”.

Catherine i Michael Burke – małżeństwo z Massachusetts – starali się zostać zastępczymi rodzicami, ponieważ sami nie mogli go posiadać potomstwa przez bezpłodność jednego z nich. Złożyli więc wniosek, starając się uzyskać status rodziców zastępczych. Ten jednak został odrzucony przez Departament Dzieci i Rodzin Massachusetts (DCF).

Catherine i Michael starali się o to przez lata. Urzędnicy zdecydowali jednak o odrzuceniu wniosku ze względu na odpowiedzi pary w dołączonej do niego ankiecie. Pytania dotyczyły osób LGBT. Małżeństwo zadeklarowało m.in., że nie będzie utwierdzało dziecka „identyfikującego się jako LGBT” w kwestii jego alternatywnej tożsamości m.in. płciowej.

Para zdecydowała się pozwać Massachusetts. W piśmie napisali, że „ich wartości są przyzwoite i honorowe”, a odrzucenie ich wniosku o licencję rodziców zastępczych jest „dyskryminujące i niezgodne z konstytucją”.

Małżeństwo stwierdza ponadto w swoim pozwie, że „dzieci nie powinny być poddawane procedurom, które próbują zmienić ich płeć nadaną przez Boga, i podtrzymuje katolickie przekonania dotyczące małżeństwa i seksualności”.

Michael to wetern misji w Iraku, który zmaga się z Zespołem Stresu Pourazowego (PTSD). „Po miesiącach wywiadów i szkoleń oraz po latach złamanych serc, byliśmy o krok od zostania rodzicami” – stwierdził w oświadczeniu dla mediów. „Byliśmy absolutnie zdruzgotani, gdy dowiedzieliśmy się, że Massachusetts wolałoby, aby dzieci spały na korytarzach szpitali, niż pozwolić nam powitać dzieci w potrzebie w naszym domu”.

W pozwie wymieniono 11 pracowników DCF, w tym Lindę Spears, komisarz departamentu, oraz Kate Walsh, sekretarz Massachusetts Executive Office of Health and Human Services.

Red. JŁ

(Źródło: dailymail.co.uk)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520