Katarzyna Figura otwarła kino “pod chmurką” w Zakopanem

Katarzyna Figura otwarła kino “pod chmurką” w Zakopanem

Późnym wieczorem w niedzielę 1 lipca br. odbył się pierwszy seans Visa Kino Letnie Sopot – Zakopane 2018. Tuż przed pokazem filmu odbyło się uroczyste otwarcie kina z władzami miasta oraz Katarzyną Figurą.

– Film jest czymś pięknym i taka inicjatywa, że możemy spędzać lato wypoczywając ze sztuką jest wspaniałą inicjatywą. Kino, film jest taką dziedziną sztuki, która łączy wszystkie inne dziedziny. Obraz, muzyka, literatura, wszystko – mówiła podczas otwarcia kina letniego Katarzyna Figura. Aktorka jest sentymentalnie związana z Zakopanem, ponieważ właśnie tu grała sceny do swojego pierwszego filmu, o czym przypomnieli organizatorzy wyświetlając na dużym ekranie kadr z filmu.

– Tutaj kręciłam właściwie pierwszy swój film nie będąc jeszcze zawodową aktorką, a studentką szkoły teatralnej – wspominała Figura zachęcając jednocześnie turystów i miejscowych do wspólnego spędzania czasu. – Dzisiejsze czasy zapędzają człowieka w samotność i alienację. Każdy jest ze swoim komputerem i światem. Przestajemy wspólnie nawet jadać – zaznaczyła Figura namawiając do wspólnego oglądania filmów pod chmurką.

 

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0