HomeŚwiat

Kardynał Gerhard Müller: Polska na celowniku finansowych i politycznych potęg

Kardynał Gerhard Müller: Polska na celowniku finansowych i politycznych potęg

Prezydent Andrzej Duda wyraził szacunek wobec wypowiedzi kardynała Gerharda Müllera na temat sytuacji międzynarodowej wokół Polski.

 

“Polska od dawna znajduje się na celowniku finansowych i politycznych potęg prowadzących dechrystianizacyjną kampanię w Europie i Ameryce” – zaznaczył były prefekt Kongregacji Nauki Wiary kardynał Gerhard Müller w rozmowie z agencją Kath.net.”Jasno, jednoznacznie i w punkt. Przede wszystkim o wartościach. Szacunek” – napisał w serwisie społecznościowym prezydent.

Niemiecki hierarcha podkreślił, że “w Polsce nie wyblakła jeszcze pamięć o sześciu milionach obywateli zamordowanych przez Niemców i o traktowaniu wszystkich Polaków jak podludzi. Czy my, Niemcy, kiedykolwiek nauczymy się traktować naszych sąsiadów z szacunkiem, bez wiecznego besserwisserstwa?” – pytał w rozmowie z Kath.net.

Kardynał Gerhard Müller wskazał też, iż “upór niemieckich polityków i pracowników mediów ze skonstruowanym przez nich obrazem »Polski na niedemokratycznej ścieżce« rani każdego, kto zna ten kraj i jego mieszkańców, a przede wszystkim tych, którzy nie spali na lekcjach historii. O cierpieniach i zmaganiach Polaków o wolność i demokrację z całkowicie niedemokratycznymi Niemcami, od Fryderyka II poprzez Bismarcka do Hitlera, oraz o ich pionierskiej roli w upadku żelaznej kurtyny w Europie przed rokiem 1989, nikt nie chce nic wiedzieć nic, ale chcą ich za to uszczęśliwiać zachodnimi wartościami (aborcją jako prawem kobiet, eutanazją osób chorych i starszych, wczesną seksualizacją i zrównywaniem jakiegokolwiek związku seksualnego z małżeństwem)”.

IAR/Twitter: Andrzej Duda/wpolityce.pl/w hm

COMMENTS