11.4 C
Chicago
piątek, 26 kwietnia, 2024

Kancelaria Sejmu udostępni protestującym pokój dziennikarski na zabiegi z rehabilitantami

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kancelaria Sejmu udostępni protestującym pokój dziennikarski w budynku parlamentu, by fizjoterapeuci mogli wykonać tam zabiegi rehabilitacyjne. To pomieszczenie na pierwszy piętrze Sejmu, tuż obok miejsca protestu. Poinformował o tym na Twitterze dyrektor Centrum Informacyjnego Sejmu Andrzej Grzegrzółka.

„Rozmawiamy z protestującymi i staramy się zadośćuczynić prośbom” – napisał Andrzej Grzegrzółka. Zaznaczył też, że szczegóły udostępnienia pokoju na czas wizyty rehabilitantów będą ustalać z rodzicami i „liczą na współpracę”.

Aneta Rzepka z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych powiedziała, że o udostępnieniu pokoju poinformowali ich pracownicy Kancelarii Sejmu. Podkreśliła, że rodzice cieszą się z tej decyzji i uważają, że jest „rozsądna”. Opiekunom zależy, by osobom niepełnosprawnych rozmasować mięśnie. „Tylko kwestia sprowadzenia tych rehabilitantów, fizjoterapeutów, bo oni byli umówieni na wczoraj, czekali” – podkreśliła Aneta Rzepka. Dodała, że muszą teraz sprawdzić, czy dziś specjaliści będą mogli im pomóc.

Wczoraj Kancelaria Sejmu zaproponowała protestującym udostępnienie pomieszczenia w hotelu poselskim. Opiekunowie odmówili, bo obawiali się, że po zabiegach nie będą mogli wrócić do Sejmu.
Protest opiekunów osób niepełnosprawnych w Sejmie trwa od środy. Domagają się oni zwiększenia dodatku rehabilitacyjnego do wysokości 500 złotych na niepełnosprawne dziecko po ukończeniu 18. roku życia oraz zrównania renty socjalnej z najniższą rentą z ZUS. Protestujących kilkakrotnie odwiedzali przedstawiciele rządu oraz prezydent.

Rząd zaproponował już zrównanie renty socjalnej z rentą minimalną. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska mówiła dziś na posiedzeniu Krajowej Rady Konsultacyjnej do spraw Osób Niepełnosprawnych, że sprawa ma być rozwiązana ustawą. Według minister, takie rozwiązanie będzie kosztowało budżet państwa 540 milionów złotych rocznie. Szefowa resortu podkreślała też, że potrzeby niepełnosprawnych wykraczają poza podniesienie kwoty świadczeń i – jej zdaniem- nie da się tego zmienić z dnia na dzień.

Rząd chce też zwiększyć dostępność usług rehabilitacyjnych dla osób niepełnosprawnych. Ponadto, jak zapowiedział wczoraj premier Mateusz Morawiecki rozważane jest wprowadzenie nowej funkcji – asystenta osoby niepełnosprawnej.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/Agnieszka Jasik/dyd

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520