13.9 C
Chicago
wtorek, 28 maja, 2024

Kalifornia podnosi podatki od paliwa. Rocznie stan zarobi ponad 5 mld dolarów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prawodawcy w Kalifornii zatwierdzili w czwartek podwyżkę podatku od paliwa oraz podwyżkę opłat licencyjnych, dzięki którym stan ma zarabiać ponad 5 miliardów dolarów rocznie. Pieniądze trafią na naprawę dróg i mostów.

Nowa ustawa przewiduje podniesienie podatku o 20 centów na galonie w przypadku diesli oraz 12 centów na galonie w przypadku samochodów benzynowych. Poza tym właściciele samochodów muszą się liczyć z wyższymi opłatami licencyjnymi. Średnio mają one wzrosnąć o 38 dolarów.

Znowelizowane przepisy paliwowe wejdą w życie 1 listopada 2017, licencyjne zaś 1 stycznia 2018 roku.

Około 34 miliardów dolarów z pierwszych 52 miliardów, które stan zyska w ciągu najbliższej dekady, trafi na remont dróg, mostów i autostrad. Pieniądze mają być dzielone po równo między stanowymi a lokalnymi projektami. Kolejnych 7 miliardów zostanie przeznaczonych na transport publiczny, reszta zaś pomoże w usprawnieniu transportu w rejonach handlowych, m.in. w porcie Los Angeles, a także pomoże w redukcji ruchu drogowego na najbardziej zatłoczonych trasach.

Nowe przepisy miały wielu przeciwników. Republikanie twierdzili, że nie można prosić podatników o jeszcze większe wydatki w stanie, który i tak słynie z wysokich opłat. Zapewniali, że pieniędzy na remonty starczy z już istniejących funduszy.

(hm), Fot. Dreamstime.com

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520