HomeCiekawostki

Jak odróżnić koronawirusa od grypy i przeziębienia? Zobacz typowe symptomy

Jak odróżnić koronawirusa od grypy i przeziębienia? Zobacz typowe symptomy

Jak odróżnić koronawirusa COVID-19 od grypy i przeziębienia? Zobacz koniecznie tabelkę z objawami i porównaj.

 

Lekarze i naukowcy uczą się obecnie w szybkim tempie. To, co jest dziś uważane za niepodważalną prawdę, nie może już obowiązywać w ciągu kilku kolejnych dni. Istnieje jednak już kilka ustaleń dotyczących przebiegu infekcji i późniejszej choroby spowodowanej wirusem Sars-CoV-2 – i im dłużej trwa pandemia, tym dokładniejsze będą opisy przebiegu choroby i obserwowanych objawów – pisze dziennik “Süddeutsche Zeitung”.

Wykluwanie choroby średnio trwa od pięciu do sześciu dni od momentu zakażenia do momentu pojawienia się pierwszych objawów. Okres inkubacji koronawirusa może wynosić do 14 dni. Niestety, pewne jest, że ludzie często są już zarażeni i przenoszą wirusa, gdy sami nie odczuwają żadnych objawów i czują się bardzo dobrze. Zawsze należy pamiętać, że jedynie testy i werdykt lekarza może potwierdzić lub wykluczyć zachorowanie na koronawirusa.

Przypominamy: Jakie symptomy są typowe dla koronawirusa, a jakie dla grypy i przeziębienia?

WAŻNE: Pamiętajmy, że podane objawy nie zawsze występują w stu procentach przypadków! TYLKO test daje stuprocentową pewność, że nie jesteśmy zakażeni koronawirusem!

Ponieważ pacjenci są zwykle badani dopiero po wystąpieniu pierwszych objawów, tj. najwcześniej pięć lub sześć dni po infekcji, a centralne rejestrowanie raportów zajmuje dodatkowy dzień lub dwa, oficjalne informacje o liczbie zarażonych osób pozostają w tyle co najmniej tydzień – konstatuje niemiecki dziennik.

Jak przypomina dziennik, zakażenia Sars-CoV-2 nie można ustalić ani wykluczyć w 100% na podstawie objawów klinicznych. Jednak gorączka i suchy kaszel zostały wymienione jako najczęstsze dolegliwości w różnych badaniach i raportach z doświadczeń. Występują u ponad trzech czwartych pacjentów.

Red. Tomasz Dereszyński PolskaPress AIP

COMMENTS