15 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Jadowity pająk w… odkurzaczu. Nietypowa interwencja strażników miejskich

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W jednym z radomskich serwisów sprzętów elektronicznych pracownicy dokonali niecodziennego odkrycia. W odkurzaczu znaleźli jadowitego pająka, którego ugryzienie jest bardzo bolesne dla człowieka i powoduje skurcze mięśni oraz częściowy paraliż.

Radomscy strażnicy miejscy nietypowe zgłoszenie otrzymali w piątek około godziny 14. – Zadzwonił do nas pracownik jednego z zakładów zajmujących się naprawą sprzętów elektronicznych i poinformował, że w jednym z reperowanych odkurzaczy znajduje się duży i prawdopodobnie jadowity pająk. Na miejsce pojechali funkcjonariusze ekopatrolu, którzy potwierdzili zgłoszenie i bezpiecznie odłowili nietypowy gatunek pajęczaka – mówi Piotr Stępień, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Radomiu.

Ze wstępnych ustaleń strażników wynika, że jest to ptasznik słoneczny, który zamieszkuje rozległe tereny środkowej i południowej Afryki. Jest to gatunek popularny w polskich hodowlach. Pająk ten jest bardzo szybki i agresywny, potrafi kąsać bez powodu, Jego jad może być niebezpieczny dla człowieka. Ugryzienie jest bardzo bolesne, powoduje skurcze mięśni i częściowy paraliż. Strażnicy miejscy ustalają, skąd wziął się w odkurzaczu jadowity pająk i czy jego właściciel miał zgodę na przetrzymywanie takiego gatunku. Ponadto skontaktowali się z pracownikami warszawskiego ogrodu zoologicznego, do którego prawdopodobnie trafi nietypowy pająk.

, foto Straż Miejska w Radoniu

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520