Lekarka z Houston – która wcześniej został zawieszony przez szpital Houston Methodist Hospital za „szczerzenie dezinformacji w związku z koronawirusem” – teraz pozywa placówkę.
Specjalista od uszu, nosa i gardła dr Mary Bowden, która prowadzi prywatną praktykę, ogłosiła pozew w poniedziałek, poinformował FOX 26 Houston. W pozwie wzywa się do ujawnienia danych o skutkach szczepionek oraz szczegółowych raportów finansowych.
Finally got covid. So thankful to have a very healthy nurse – fired from @MethodistHosp for not getting the shot – come to my house to help me. Jennifer Bridges – and all the other nurses out there like you- we need you and appreciate you. pic.twitter.com/grUIAyaGKz
— Mary Talley Bowden MD (@MdBreathe) January 4, 2022
Houston Method Hospital napisało w serii tweetów w listopadzie, że Bowden używała swoich mediów społecznościowych do wyrażania opinii politycznych na temat szczepionek i leczenia COVID-19. Houston Methodist oskarżył doktor o „rozpowszechnianie niebezpiecznej dezinformacji, która nie ma oparcia w nauce”.
Dr. Bowden, who has never admitted a patient at Houston Methodist Hospital, is spreading dangerous misinformation which is not based in science. (4/5)
— Houston Methodist (@MethodistHosp) November 12, 2021
Bowden powiedziała: „Przepisy dotyczące szczepień są błędne” i podkreśliła swoją walkę o przepisywanie pacjentom Iwermektyny, kontrowersyjnego leku okrzykniętego przez niektórych jedną z najlepszych opcji leczenia koronawirusa.
Ivermectin might not be as deadly as everyone said it was. Speak up! https://t.co/r9Ac5zFSvo
— Mary Talley Bowden MD (@MdBreathe) November 10, 2021
Dr Bowden zorganizowała w listopadzie konferencję prasową, na której oświadczyła, że to, w jaki sposób Houston Methodist „poradziło” sobie z jej sprzeciwem, ściągnęło na nią falę hejtu. Ludzie nazywali ją „siostrą diabła” – jak mówiła. Powiedziała także, że teraz skupia się na leczeniu niezaszczepionych oraz, że będzie walczyć o wyeliminowanie nakazów szczepień oraz o to, aby „ludzie mieli wybór”.
Red. JŁ