9.2 C
poniedziałek, 6 maja, 2024

Hokej na lodzie – NHL: 729. gol Jagra; zwycięstwa drużyn z NY – dwie bramki Johna Tavaresa.

43-letni Jaromir Jagr zdobył bramkę w meczu, który jego klub Florida Panthers wygyrał u siebie z Calgary Flames 4:3 w lidze NHL. Słynny Czech miał w tym spotkaniu również asystę, a łącznie był to jego 729. gol w rozgrywkach NHL. Brakuje mu dwóch bramek, by zrównać się z czwartym na liście wszechczasów Marcelem Dionnem.
Ekipa z Florydy przerwała serię pięciu kolejnych porażek. Calgary przegrali po raz 11. w 16 spotkaniach i zajmują przedostatnie miejsce na Zachodzie.
Liderem rozgrywek są Montreal Canadiens, którzy prowadzą na Wschodzie z dorobkiem 27 punktów. Kanadyjski klub ma 3 punkty przewagi nad New York Rangers (3:0 u siebie z Caroliną Hurricanes). Cztery punkty straty do lidera mają Washington Capitals (wyjazdowa porażka 0:1 z Detroit Red Wings). Na 4. miejscu z 19 punktami jest kolejny klub z Nowego Jorku, Islanders, który we wtorek wygrał na wyjeździe z San Jose Sharks 4:2. Znakomity mecz rozegrał kapitan wyspiarzy John Tavares, który już w 36 sekundzie meczu zdobył pierwszą bramkę oraz przypieczętował wygraną strzelając do pustej bramki na 5 sekund przed końcem meczu. Porażki 0:2 we własnej hali doznali NJ Devils z St. Louis Blues.

Liderem Konferencji Zachodniej są Dallas Stars, którzy we wtorek ponieśli 4. porażkę w sezonie, przegrywając u siebie z Toronto Maple Leafs 2:3. Dla Toronto to dopiero trzecia wygrana w sezonie; kanadyjski klub jest przedostatni na Wschodzie.
W tabeli Zachodu Dallas mają 24 punkty i o punkt wyprzedzają St. Louis Blues (wyjazdowa wygrana nad New Jersey Devils 2:0) oraz o 4 pkt. Minnesotę Wild (zwycięstwo u siebie nad Winnipeg Jets 5:3) i Nashville Predators, którzy we wtorek wygrali u siebie z Ottawa Senators 7:5. Goście 3-krotnie obejmowali prowadzenie, ale ostatnią tercję gospodarze wygrali 3:0.

Najsłabszym klubem rozgrywek pozostają Columbus Blue Jacktes, którzy zamykają tabelę Wschodu z dorobkiem 8 punktów. We wtorek ponieśli u siebie 12. porażkę w 16. meczu, przegrywając z Vancouver Canucks 3:5, choć do 11. minuty III tercji prowadzili 3:2.