HomePOLSKA

Halicki: Wyborcy Trzaskowskiego zasługują na to, by prezydent Duda uwzględniał także ich oczekiwania

Halicki: Wyborcy Trzaskowskiego zasługują na to, by prezydent Duda uwzględniał także ich oczekiwania

Europoseł Koalicji Obywatelskiej Andrzej Halicki pogratulował Andrzejowi Dudzie zwycięstwa w II turze wyborów prezydenckich. Według cząstkowych, nieoficjalnych danych przekazanych przez Państwową Komisję Wyborczą z ponad 99 procent komisji – na ubiegającego się o reelekcję prezydenta zagłosowało ponad 51 procent wyborców.
Andrzej Halicki, który był gościem Programu 1 Polskiego Radia, powiedział, że Rafał Trzaskowski powinien odpowiedzieć na wczorajsze zaproszenie na spotkanie z parą prezydencką. “Do takiego spotkania powinno dojść i na pewno do niego dojdzie” – zapewnił.
Europoseł Koalicji Obywatelskiej dodał, że wyborcy Rafała Trzaskowskiego zasługują na to, by prezydent uwzględniał także ich oczekiwania.
“Gest musi zmienić retorykę i sposób postępowania obozu władzy i prezydenta. Zmienić retorykę z tej wykluczającej wiele grup społecznych. Prezydent musi być prezydentem wszystkich Polaków i musi reprezentować nas wszystkich” – argumentował.
Wczoraj, tuż po ogłoszeniu sondażowych wyników, Andrzej Duda zaproponował Rafałowi Trzaskowskiemu spotkanie w Pałacu Prezydenckim, do którego miało dojść jeszcze przed północną.
Wiceprzewodniczący PO został na nie zaproszony wraz z małżonką. Intencją prezydenta było, by podczas spotkania kandydaci podali sobie ręce. Ten gest miał zakończyć kampanię. Prezydent Warszawy zaproszenie odrzucił i powiedział, że skorzysta z niego, gdy PKW poda oficjalne wyniki.
IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/PR1, wczesn./d Wj/w zr

COMMENTS