HomePOLSKA

Fogiel: Czasy miażdżących zwycięstw minęły, jednak żaden z poprzednich prezydentów nie zdobył poparcia 10 milionów wyborców, tak jak Andrzej Duda

Fogiel: Czasy miażdżących zwycięstw minęły, jednak żaden z poprzednich prezydentów nie zdobył poparcia 10 milionów wyborców, tak jak Andrzej Duda

Członek sztabu prezydenta Andrzeja Dudy, poseł PiS Radosław Fogiel powiedział, że na podstawie danych PKW można uznać, iż Andrzej Duda wygrał wybory.

Państwowa Komisja Wyborcza poinformowała na podstawie 99,97 procent protokołów, że prezydent Duda uzyskał 51,21 procent głosów w wyborach, a Rafał Trzaskowski otrzymał poparcie na poziomie 48,79 procent. Frekwencja wyniosła 68,12 procent.

“Andrzej Duda zwyciężył w tegorocznych wyborach prezydenckich” – powiedział Radosław Fogiel w Programie Trzecim Polskiego Radia. “Bardzo się z tego powodu cieszę” – dodał polityk i podziękował wszystkim, którzy uczestniczyli w wyborach. Radosław Fogiel dodał, że gratulacje za walkę należą się też Rafałowi Trzaskowskiemu.

Komentując niepełne wyniki wyborów, poseł Prawa i Sprawiedliwości powiedział, że czasy miażdżących zwycięstw minęły. Zauważył jednak, że żaden z poprzednich prezydentów nie zdobył poparcia przeszło 10 milionów wyborców, tak jak Andrzej Duda.

 

*

 

Senator Prawa i Sprawiedliwości Stanisław Karczewski podziękował wszystkim, którzy wzięli udział w głosowaniu w II turze wyborów prezydenckich. Według cząstkowych danych frekwencja wyniosła ponad 68 procent.
Stanisław Karczewski, który był gościem Programu 1 Polskiego Radia, zauważył, że frekwencja jest jedną z największych w historii naszego kraju. Jego zdaniem świadczy to o zaangażowaniu społecznym i obywatelskim. Dodał, że tak masowe pójście obywateli do urn jest przykładem, “świętowaniem święta demokracji”.
Polityk PiS dodał, że Polacy chcą ustabilizowania sytuacji wewnętrznej. “Kampania była brutalna. To była czwarta kampania, która wyczerpuje społeczeństwo. Społeczeństwo chce spokoju, żeby Polską rządziło się w sposób zrównoważony” – argumentował.
Według cząstkowych danych PKW, określonych na podstawie protokołów z 99,97 procent obwodów, prezydent Andrzej Duda uzyskał 51,21 procent głosów w wyborach, a Rafał Trzaskowski otrzymał poparcie na poziomie 48,79 procent.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/PR1, wczesn./d Wj/w zr

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/PR3/w Siekaj

COMMENTS