HomeUSAChicago

Gubernator Pritzker: Zmiany pozwolą na skuteczniejszą walkę z koronawirusem

Gubernator Pritzker: Zmiany pozwolą na skuteczniejszą walkę z koronawirusem

Gubernator Illinois, J.B. Pritzker broni nowych zasad dotyczących noszenia maseczek ochronnych twarzy w miejscach publicznych. W piątek poinformował, że biznesy, szkoły czy przedszkola muszą się liczyć z karami finansowymi w przypadku ich złamania.

 

Grzywna może wynieść do 2 500 dolarów. Po wydaniu upomnienia to właściciel lokalu zostanie ukarany mandatem a nie klient, który nie będzie miał maseczki. Pritzker zaznaczył, że nowe zasady są łatwiejsze do egzekwowania niż te obowiązujące do tej pory. Dodał, że chce wspierać biznesy i edukować mieszkańców naszego stanu na temat panującej pandemii a nie karać ich finansowo. Jednak wprowadzone zmiany umożliwią skuteczniejszą ochronę nas wszystkich przed koronawirusem.

Nowe zasady poddane zostaną jeszcze ewaluacji ustawodawców Illinois. Regulacja wymaga bowiem aprobaty połączonych komitetów ds. obostrzeń administracyjnych. Jest to wskazane tym bardziej, że mandaty za brak maseczek wystawiane będą nie tylko przez pracowników stanowego departamentu zdrowia ale także przez lokalne służby bezpieczeństwa.

 

BK

COMMENTS