HomeLubelskie

Grzegorz Schetyna w Świdnicy: “Mamy dobrych kandydatów i dobre projekty!”

Grzegorz Schetyna w Świdnicy: “Mamy dobrych kandydatów i dobre projekty!”

Na świdnickim rynku odbyła przed południem się konferencja prasowa Koalicji Obywatelskiej. Grzegorz Schetyna szef Platformy Obywatelskiej namawiał by w niedzielę przy urnach wyborczych oddać głosy na ludzi, którzy będą nastawieni na współpracę.

 

– My mamy dobrych kandydatów i dobre projekty – podkreślał i dodawał, że w Świdnicy PO popiera prezydent Beatę Moskal – Słaniewskę. – Nowoczesna nie ma tu swojego kandydata czyli też popiera panią prezydent – tłumaczył pytany przez dziennikarzy.

 

Pytania padły, bo Katarzyna Lubnauer również w Świdnicy była. Liderka .Nowoczesnej nie wzięła jednak udziału w konferencji prasowej. Prowadziła w tym czasie kampanię na rzecz m.in. Jacka Iwańcza, kandydata Nowoczenej do sejmiku. Schetyna mówił też o tym, że w tych wyborach ważny będzie nie tylko wybór prezydenta, ale i radnych miejskich, powiatowych oraz wojewódzkich.

 

– Proszę pamiętać o tym, że będą cztery karty do głosowania i trzeba będzie wybrać czterech dobrych kandydatów – mówił. Beata Moskal – Słaniewska podkreślała natomiast, że ostatnie 4 lata to bardzo dobra współpraca z sejmikiem i powiatem i ma nadzieje, że to uda się powtórzyć. – Po to byśmy wspólnie budowali Polskę i nasze małe ojczyzny – mówiła prezydent Świdnicy.

M. aip

COMMENTS