9.8 C
Chicago
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

200 policjantów poszukuje obiektu, który wleciał od strony granicy z Ukrainą. Narada z szefem MON i najważniejszymi dowódcami wojskowymi

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Dwustu policjantów jest zaangażowanych w poszukiwania obiektu, który wleciał w przestrzeń powietrzną RP od strony granicy z Ukrainą – podał w piątek PAP rzecznik KWP w Lublinie nadkom. Andrzej Fijołek.

Jak przekazał nadkom. Fijołek, poszukiwania prowadzone są na terenie powiatów zamojskiego, tomaszowskiego i hrubieszowskiego. Policjanci – dodał – przeczesują teren i rozmawiają z mieszkańcami.
„Dwustu policjantów jest zaangażowanych w te działania, policyjne drony i tam, gdzie pojawiają się informacje, gdzie ten obiekt teoretycznie mógł spaść to tam od rana są prowadzone poszukiwania” – powiedział rzecznik lubelskiej policji. „Na chwilę obecną nie mamy tego miejsca potwierdzonego. Dalej szukamy” – zastrzegł.
W piątek przed godz. 11 Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało, że w rano w przestrzeń powietrzną RP od strony granicy z Ukrainą wleciał niezidentyfikowany obiekt powietrzny, który od momentu przekroczenia granicy do miejsca zaniku sygnału obserwowany był przez środki radiolokacyjne. Dowódca Operacyjny RSZ uruchomił dostępne siły i środki.(PAP)

Autor: Piotr Nowak

 


 

W BBN trwa narada z szefem MON i najważniejszymi dowódcami wojskowymi (aktl.)

W BBN trwa zwołana przez prezydenta Andrzeja Dudę narada z udziałem, m.in. wicepremiera, szefa MON Władysława Kosiniaka-Kamysza, szefa Sztabu Generalnego gen. Wiesława Kukuły, Dowódcy Operacyjnego RSZ gen. Macieja Klisza, ambasadora Polski przy NATO Tomasza Szatkowskiego oraz prezydenckich ministrów – przekazała KPRP.
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało w piątek rano o pojawieniu się niezidentyfikowanego obiektu w polskiej przestrzeni powietrznej. „W godzinach porannych w przestrzeń powietrzną RP od strony granicy z Ukrainą wleciał niezidentyfikowany obiekt powietrzny, który od momentu przekroczenia granicy, aż do miejsca zaniku sygnału obserwowany był przez środki radiolokacyjne systemu obrony powietrznej kraju” – czytamy w komunikacie Dowództwa Operacyjnego Rodzajów sił Zbrojnych opublikowanym na portalu X w piątek przed godz. 11.
Jak podkreślono w komunikacie, „zgodnie z obowiązującymi procedurami Dowódca Operacyjny RSZ uruchomił dostępne siły i środki pozostające w jego dyspozycji”.
Przed południem na platformie X Kancelarii Prezydenta RP zamieszczono komunikat, w którym poinformowano, że prezydent Duda rozmawiał telefonicznie z szefem MON. „W BBN odbędzie się dziś o 13.00 pilne spotkanie z ministrem i Szefem Sztabu Generalnego gen. Wiesławem Kukułą oraz Dowódcą Operacyjnym RSZ gen. Maciejem Kliszem” – przekazała prezydencka kancelaria.
Przed 14 Kancelaria Prezydenta opublikowała kolejny wpis, w którym wskazano, że w naradzie udział bierze także ambasador Polski przy NATO Tomasz Szatkowski, szef Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych, szef Gabinetu Prezydenta Marcin Mastalerek, szef prezydenckiego Biura Polityka Międzynarodowej Mieszko Pawlak oraz minister w KPRP Wojciech Kolarski oraz zastępca szefa BBN gen. broni Dariusz Łukowski.
W południe odbyła się natomiast odprawa premiera Tuska z szefem Sztabu Generalnego gen. Wiesławem Kukułą, Dowódcą Operacyjnym RSZ gen. Maciejem Kliszem, a także z udziałem wicepremiera, szefa MON Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz szefami służb: ABW, SKW, i SWW. „Po spotkaniu z dowódcami Wojska Polskiego i szefami służb rozmawiałem z Prezydentem RP. Wszyscy działamy wspólnie na rzecz bezpieczeństwa Polski” – przekazał po odprawie Tusk na portalu X.
O rozmowie prezydenta z premierem – w związku z naruszeniem przestrzeni powietrznej RP – informował również we wpisie na X szef Gabinetu Prezydenta Marcin Mastalerek. (PAP)

autor: Mikołaj Małecki, Paulina Kurek

 


 

Premier: po spotkaniu z dowódcami Wojska Polskiego i szefami służb rozmawiałem z Prezydentem RP

Po spotkaniu z dowódcami Wojska Polskiego i szefami służb rozmawiałem z prezydentem Andrzejem Dudą; wszyscy działamy wspólnie na rzecz bezpieczeństwa Polski – przekazał w piątek premier Donald Tusk.
W piątek w południe odbyła się odprawa premiera Tuska z szefem Sztabu Generalnego gen. Wiesławem Kukułą, Dowódcą Operacyjnym RSZ gen. Maciejem Kliszem, a także z udziałem wicepremiera, szefa MON Władysława Kosiniaka-Kamysza oraz szefami służb: ABW, SKW, i SWW.
„Po spotkaniu z dowódcami Wojska Polskiego i szefami służb rozmawiałem z Prezydentem RP. Wszyscy działamy wspólnie na rzecz bezpieczeństwa Polski” – przekazał po odprawie Tusk na portalu X.
O rozmowie prezydenta z premierem – w związku z naruszeniem przestrzeni powietrznej RP – poinformował również we wpisie na X szef Gabinetu Prezydenta Marcin Mastalerek.
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało w piątek rano o pojawieniu się niezidentyfikowanego obiektu w polskiej przestrzeni powietrznej. „W godzinach porannych w przestrzeń powietrzną RP od strony granicy z Ukrainą wleciał niezidentyfikowany obiekt powietrzny, który od momentu przekroczenia granicy, aż do miejsca zaniku sygnału obserwowany był przez środki radiolokacyjne systemu obrony powietrznej kraju” – podano w komunikacie Dowództwa Operacyjnego Rodzajów sił Zbrojnych opublikowanym na portalu X w piątek przed godz. 11.
Jak podkreślono w komunikacie, „zgodnie z obowiązującymi procedurami Dowódca Operacyjny RSZ uruchomił dostępne siły i środki pozostające w jego dyspozycji”.
Przed południem na platformie X Kancelarii Prezydenta RP zamieszczono komunikat, w którym poinformowano, że prezydent Duda rozmawiał telefonicznie z szefem MON. „W BBN odbędzie się dziś o 13.00 pilne spotkanie z ministrem i Szefem Sztabu Generalnego gen. Wiesławem Kukułą oraz Dowódcą Operacyjnym RSZ gen. Maciejem Kliszem” – przekazała prezydencka kancelaria.
Po godz. 13 w piątek do Biura Bezpieczeństwa Narodowego na spotkanie z Andrzejem Dudą przybyli: minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Szef Sztabu Generalnego gen. Wiesław Kukuła oraz Dowódca Operacyjny RSZ gen. Maciej Klisz.
Wcześniej do sytuacji odniósł się na platformie X wicepremier, szef MON Władysław Kosiniak-Kamysz. „W związku z pojawieniem się niezidentyfikowanego obiektu w polskiej przestrzeni powietrznej służby państwa zadziałały natychmiastowo. Za pośrednictwem BBN jestem w kontakcie z prezydentem, premierem, Szefem Sztabu Generalnego oraz Dowódcą Operacyjnym SZ. Państwo działa!” – podkreślił.(PAP)

 

mml/ sdd/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520