21.5 C
Chicago
sobota, 27 kwietnia, 2024

Grypa żołądkowa sieje spustoszenie w szkole na Queensie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Uwaga rodzice! Jak podaje Department of Health w P.S. 12 na Woodside na Queensie odnotowano wybuch groźnego wirusa. Jak się okazało od środy szalejący wirus – grypy żołądkowej zaatakował uczniów szkoły. Według grona pedagogicznego w środę pierwsi uczniowie zaczęli się skarżyć na ból głowy oraz brzucha oraz wymioty to objawy które towarzyszą grypie żołądkowej. W środę z 1300 uczniów 200 nie przyszło do szkoły w środę a kolejnych 60 zostało odesłanych przez nauczycieli do domu z powodu objawów wirusa. Kolejnych 28 wysłano do domu ze szkoły w czwartek. Burmistrz Nowego Jorku bada sprawę rozprzestrzeniania się wirusa i jak zapowiedział Department of Health przeprowadzi gruntowną dezynfekcje szkoły tak aby wirus nie rozprzestrzeniał się na pozostałych uczniów. „- Apeluję do wszystkich, którzy czują się źle i mają objawy grypy żołądkowej aby pozostali w domu – powiedział burmistrz Nowego Jorku.

Grypa żołądkowa, tak zwana jelitówka, to groźne zarażenie organizmu wirusami i nie wolno go bagatelizować. Jedyną skuteczną metodą walki z grypą żołądkową jest dieta oraz uzupełnianie płynów. Czasem jednak warto zgłosić się na izbę przyjęć, by o nasze zdrowie zadbali fachowcy.

Zakażenia przewodu pokarmowego, nieżyt żołądkowo-jelitowy – jest to grupa chorób charakteryzująca się stanem zapalnym układu pokarmowego obejmującym zarówno żołądek jak i jelito cienkie, co prowadzi do jednoczesnego wystąpienia biegunki, wymiotów oraz bólu jamy brzusznej. Zakażenie przewodu pokarmowego nazywane jest także grypą żołądkową lub grypą jelitową, mimo że choroba nie ma nic wspólnego z grypą.
Najczęstszą przyczyną choroby u dzieci na całym świecie są rotawirusy. U dorosłych chorobę najczęściej wywołują norowirusy oraz bakterie z rodzaju Campylobacter. Rzadziej spotykanymi przyczynami są inne bakterielub ich toksyny oraz pasożyty. Zakażenie może wystąpić w wyniku spożycia nieodpowiednio przygotowanego posiłku lub skażonej wody oraz poprzez bliski kontakt z osobą zakażoną.
Podstawą leczenia jest odpowiednie nawodnienie. W przypadku łagodnego lub umiarkowanego przebiegu zazwyczaj jest to możliwe przy użyciu doustnych płynów nawadniających (DPN). W przypadku ciężkiej choroby może być konieczne podawania płynów dożylnie. Wirusowe zakażenie przewodu pokarmowego występuje najczęściej u dzieci oraz u mieszkańców krajów rozwijających się.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520