12.9 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Grodzone osiedla odchodzą do przeszłości

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Grodzone osiedla odchodzą do przeszłości – przyznają deweloperzy i warszawscy samorządowcy. Obie strony dyskutowały niedawno na temat układu urbanistycznego stolicy.
Przedsiębiorcy budowlani przyznają, że kilka lat temu mieszkanie na ogrodzonym osiedlu sprzedawało się o wiele lepiej, niż na otwartej przestrzeni. Dlatego budowano dużo domów mieszkalnych otoczonych parkanami i murami.
Dziś dyrektor warszawskiego oddziału Polskiego Związku Firm Deweloperskich Paweł Putkowski przyznaje, że trend się odwrócił. Zaznaczył, że firmy projektowe i budowlane nie są kreatorem rzeczywistości, lecz odpowiadają na zapotrzebowanie klientów. Podkreślił, że kilka, czy kilkanaście lat temu mieszkańcy dużych miast nie chcieli kupować mieszkań na tak zwanych otwartych osiedlach. Wymogiem było ogrodzenie i ochrona. Dziś osoby, które chcą kupować mieszkania uważają, że osiedla i kamienice powinny być włączone do otaczającej przestrzeni – podsumował Putkowski.
Władze Warszawy od dawna zabiegają o to, by nowe projekty wpisywały się w tak zwaną tkankę miejską. Wiceprezydent stolicy Michał Olszewski mówi, że te zabiegi przynoszą pierwsze efekty. Wiceprezydent podkreślił, że deweloperzy zrozumieli zależność między komfortem życia w mieście i korzystaniem z jego możliwości, a wysokością sprzedaży mieszkań, czy biur.
Władze miasta deklarują, że będą poprawiać stan przestrzeni miejskiej. W planach jest między innymi rewitalizacja kolejnych części Starej Pragi.

TS/IAR/A. Pszoniak /mitro/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520