17.5 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Greckie kluby piłkarskie mogą zostać wykluczone z międzynarodowych rozgrywek

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Greckie kluby piłkarskie mogą zostać wykluczone z międzynarodowych rozgrywek – oświadczył dziś prezes Komitetu Bezpieczeństwa FIFA. Herbert Hübel przybył do Aten, aby przeprowadzić dochodzenie po niedzielnym incydencie, gdy prezes lokalnego klubu piłkarskiego PAOK, rosyjski miliarder Iwan Sawwidis wtargnął na stadion z bronią i groził sędziemu.

Przedstawiciel FIFA poddał w wątpliwość bezpieczeństwo na greckich stadionach i zapytał jak w obliczu niedzielnych wydarzeń można tam przyprowadzać rodziny z dziećmi. Podkreślił, że grecka piłka nożna znajduje się „na krawędzi”, a przemoc i groźby są stosowane także poza boiskiem. Herbert Hübel, który spotkał się z greckim ministrem sportu i szefem tamtejszej federacji piłkarskiej dodał, że FIFA podejmie decyzję w sprawie ostatnich wydarzeń. Rzecznik greckiego rządu oświadczył, że niedzielny incydent to czyn, który obraża miłośników sportu i zniesławia Grecję. Z kolei greckie i światowe media piszą o bliskich relacjach Iwana Sawwidisa z premierem Aleksisem Tsiprasem i błyskawicznej karierze rosyjskiego biznesmena na greckim rynku. Dodają, że Sawwidis ma silne wsparcie, bo jest przyjacielem Putina.
Podczas niedzielnego meczu ligowego między PAOK Saloniki i AEK Ateny, Sawwidis wkroczył na boisko z bronią, gdy sędzia nie uznał gola dla jego drużyny. Po tym zdarzeniu grecki minister sportu ogłosił, że rozgrywki ligowe w Grecji zostają zawieszone.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Beata Kukiel-Vraila, Ateny/sk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520