HomeLubuskie

Gorzów Wielkopolski: Zarzuty dla mężczyzny podejrzanego o skrzywdzenie 9-latki

Gorzów Wielkopolski: Zarzuty dla mężczyzny podejrzanego o skrzywdzenie 9-latki

Prokuratura Okręgowa w Gorzowie Wielkopolskim przedstawiła zarzuty 24-latkowi podejrzanemu o skrzywdzenie małoletniej dziewczynki. Rzecznik gorzowskiej prokuratury okręgowej Roman Witkowski powiedział, że dziewczynka ma 9-lat.

Roman Witkowski poinformował, że zarzuty są związane z przestępstwami dotyczącymi pozbawienia wolności i przestępstwami przeciwko wolności seksualnej i obyczajności. Czyny, które zostały zarzucone podejrzanemu, są zagrożone karą od 5 do 15 lat więzienia. Dodał, że jutro prokurator planuje wystąpić do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.
Dziewczynka przebywała w domu znajomego swojej matki, który został już zatrzymany przez funkcjonariuszy. Śledczy badają, czy doszło do gwałtu.
Około pierwszej w nocy policjanci odnaleźli i zatrzymali 24-letniego mężczyznę, w którego mieszkaniu znaleziono skrępowaną dziewczynkę. Podejrzany próbował uciekać przed policją.
Poszkodowana 9-latka znajduje się w szpitalu. Według informacji policji, matka dziecka wiedziała o tym, że dziewczynka znajduje się pod opieką znajomego. Mężczyzna miał powiedzieć kobiecie, że podczas spaceru dziewczynka oddaliła się i nie może jej znaleźć.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/wcześn./dwi/dydCOMMENTS