HomeUncategorized

“Gniew zamieńcie na łagodność” – zachęca współorganizator akcji „Różaniec do granic nieba”

“Gniew zamieńcie na łagodność” – zachęca współorganizator akcji „Różaniec do granic nieba”

“Gniew zamieńcie na łagodność” – zachęca współorganizator akcji „Różaniec do granic nieba” Maciej Bodasiński.

 

1 listopada rozpocznie się trwająca osiem dni akcja pod nazwą „Różaniec do granic nieba”. To kontynuacja modlitewnej inicjatywy „Różaniec do granic” oraz odpowiedź na trudną sytuację Polski i świata. W tym roku uczestnicy będą modlić się o pojednanie, przebaczenie i uzdrowienie wszelkich ran związanych z utratą dziecka nienarodzonego.

Maciej Bodasiński podkreśla siłę modlitwy o duchowe pojednanie. “Jeśli wszyscy padniemy na kolana i zaczniemy podnosić oczy ku niebu, nie w stronę telewizora, internetu czy ze złością w stronę osób, które atakują Kościół, tylko z miłością spojrzeć do nieba i powiedzieć: “Boże prosimy Cię o interwencję, prosimy Cię o miłość”, to mogą się zadziać bardzo pozytywne rzeczy w Polsce. Możemy zamienić to co się teraz dzieje: gniew zamienić na łagodność, nienawiść na miłość. Tak działa modlitwa, Pan Bóg przemienia serca ludzi.”- zaznacza Maciej Bodasiński.

“Różaniec Do Granic Nieba”, trwający przez wszystkie dni oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych, ma być modlitwą pokutną za wszystkie grzechy i zaniedbania przeciwko życiu, wyjaśnia współorganizator akcji.
“Niezwykły zbieg okoliczności, że właśnie 1 listopada, w samym środku, tej duchowej wojny, pada propozycja wspólnej modlitwy. Wydarzenie wygląda tak, że każdego dnia między 1 a 8 listopada odmawiamy modlitwy w miejscu dowolnym. Może to być na cmentarzu, parafii, w domu czy pod Krzyżem przy drodze. To są specjalne modlitwy przygotowane na ten moment.”- dodaje współorganizator akcji.

“Podobnie jak trzy lata temu prosimy wszystkich Polaków, aby włączyli się w modlitwę i pokutę za grzechy”- zachęca współorganizator akcji „Różaniec do granic nieba”. „Pierwsza modlitwa skierowana do Pana Boga, to przeproszenie za wszystkie grzechy zabijania dzieci nienarodzonych. Druga modlitwa skierowana jest do dzieci, które nie mogły się narodzić, albo zostały zabite, w których przepraszamy je, włączamy do naszych serc oraz prosimy je wszystkie za modlitwę za nas. Trzecia: to Psalm 51- psalm pokutny grzesznika oraz czwarta modlitwa: jedna część Różańca – Bolesna.”- wyjaśnia Maciej Bodasiński.

Wszystkie informacje dotyczące akcji modlitewnej można znaleźć na stronie internetowej rozaniecdogranic.pl.

IAR/Informacyjna Agencja Radiowa/ #Wosiek/w dyd

 

COMMENTS