30.3 C
Chicago
piątek, 21 czerwca, 2024

Francuski Alstom połączył się z niemieckim Siemensem

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Francuski producent pociągów Alstom połączył się z niemieckim Siemensem. Powstał największy w Europie koncern w tej dziedzinie produkcji i drugi na świecie. Do tej pory obydwie firmy konkurowały ze sobą w produkcji składów kolejowych.

Alstom jest producentem najszybszych w Europie ekspresów TGV. Negocjacje w sprawie połączenia trwały trzy miesiące. Ich przebiegowi przyglądali się niemiecka kanclerz Angela Merkel i prezydent Francji Emmanuel Macron. W końcu prezesi obydwu potentatów złożyli podpisy pod aktem, który przypieczętował fuzję. W ten sposób narodził się największy w Europie koncern produkujący pociągi. Liderem światowym jest chińska firma CRRC, której roczne obroty w 2015 roku wyniosły trzydzieści miliardów euro, koncernu Alstom-Siemens razem wziętych – piętnaście miliardów euro. Nowy, francusko-niemiecki potentat europejski wyprzedził kanadyjskiego Bombardiera – siedem i pół miliarda euro obrotów i amerykańskie GE – pięć i pół miliarda.
Protestuje komunistyczna centrala CGT bojąca się o los francuskich pracowników. Skrajna lewica krytykuje stanowisko ekipy Emmanuela Macrona uważając, że jest to wyprzedaż francuskiego majątku narodowego i oddanie go w ręce niemieckie.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Brzeziński/Paryż/em/to/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520