Francja: Pięć milionów Francuzów żyje w ubóstwie

Francja: Pięć milionów Francuzów żyje w ubóstwie

We Francji pięć milionów obywateli żyje w ubóstwie. Te dane pochodzą z raportu Obserwatorium Do Spraw Nierówności Społecznych. 

We Francji przyjęto, że bieda zaczyna się poniżej pięćdziesięciu procent średniego poziomu życia. Wskaźniki sugerują, że w nędzy żyje 5 milionów obywateli, którzy zarabiają poniżej ośmiuset pięćdziesięciu pięciu euro. W przeliczeniu na walutę w innych krajach, na przykład na polską, mogłoby to sprawiać wrażenie godziwej sumy, ale dlatego właśnie w raporcie bierze się pod uwagę relację między zarobkami, a cenami i wydatkami. Autorzy dokumentu stwierdzają, że liczba osób, które znalazły się w takiej sytuacji nie zmalała, ale także nie wzrosła. Pozostaje na tym samym poziomie. Bieda ma jednak różne oblicza. Teraz dotyka coraz więcej młodych ludzi. Co dziesiąty z nich doznaje ubóstwa, a aż 30 tysięcy dzieci żyje w rodzinach, które nie mają miejsca zamieszkania. 12 procent osób w wieku 20-29 lat cierpiących z powodu nędzy nie ma żadnego wykształcenia.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Brzeziński/Paryż/mcm/sk

 W tym tygodniu polecamy ► Kennedy’ego zabił Oswald. Adamowicza zabił Wilmont! Skończmy z ukrywaniem przestępców w Polsce

COMMENTS

WORDPRESS: 0