14.9 C
Chicago
niedziela, 25 lutego, 2024

Francja oskarża Rosję o szpiegostwo satelitarne

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Francja oskarża Rosję o próby szpiegowania zachodnich satelitów. Mówiła o tym francuska minister obrony Florence Parly w czasie spotkania zorganizowanego w Centrum Badań Kosmicznych w Tuluzie. 

Przed rokiem rosyjski satelita próbował szpiegować podobny obiekt francusko-włoski, którego zadaniem było zapewnienie bezpiecznej komunikacji wojskowej. Minister Florence Parly poinformowała, że w trakcie lotu zbliżył się do niego obcy, jak się potem okazało rosyjski – satelita, który próbował przejąć przekazywane przez francusko-włoski obiekt informacje. Florence Parly powiedziała, że nie ma wątpliwości, iż było to działanie o charakterze szpiegowskim. Dodała, że Francja i Włochy z uwagą śledziły poczynania rosyjskiego szpiega kosmicznego, który starał się przez kolejne miesiące manewrować w przestrzeni okołoziemskiej tak blisko jak to tylko było możliwe, by uzyskać potrzebne Moskwie informacje.

Prezydent Emmanuel Macron zapowiedział, że w przyszłym roku przedstawi szczegółowy program strategiczny obrony francuskich interesów w przestrzeni kosmicznej. W listopadzie wstępny raport w tej sprawie ma zaprezentować specjalnie powołania grupa robocza ministerstwa obrony.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Brzeziński/Paryż/em/dabr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520