20.8 C
Chicago
sobota, 13 lipca, 2024

Francja: Spotkanie Merkel i Macrona. Budują wspólną strategię?

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Głównym tematem popołudniowej rozmowy prezydenta Francji z kanclerz Niemiec był sprawy europejskie. Informacje o tematyce spotkania w Marsylii pochodzą z francuskich mediów, nie wydano bowiem żadnego oficjalnego oświadczenia.

Emmanuel Macron i Angela Merkel mieli rozmawiać w czasie nieformalnego spotkania o nastrojach w państwach Unii Europejskiej w kontekście narastającej fali nacjonalizmu, związanego ze sprzeciwem wobec napływu imigrantów. Chodziło także o przygotowania do wyborów europejskich.

Francuskie media podkreślają, że pozycja Angeli Merkel jest na jej rodzimym gruncie osłabiona w związku z jej polityką wobec uchodźców. Także notowania prezydenta Francji w sondażach poszły w dół. Komentatorzy podkreślają, że Emmanuel Macron stara się zebrać wokół siebie europejskich sojuszników. Stąd rozmowa – jeszcze przed spotkaniem z kanclerz Angelą Merkel – z premierem Luksemburga Xavierem Bettelem, Belgii Charles’em Michelem i Holandii Markiem Rutte. Głównym tematem dyskusji była sprawa imigracji i strefy wspólnej waluty euro.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Brzeziński/Paryż/em/dabr

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520