15 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Francja: Koncerny samochodowe PSA i Fiat Chrysler potwierdzają umowę o fuzji

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Koncerny samochodowe PSA i Fiat Chrysler oficjalnie potwierdziły wiadomość o zawarciu porozumienia w sprawie fuzji. Informacja ta wywołuje jednak obawy związków zawodowych co do przyszłości pracowników zatrudnionych w zakładach produkujących samochody tych marek.

PSA to gigant, który nie tylko produkuje Peugeoty i Citroeny, ale także Ople, sprzedawane na Wyspach Brytyjskich jako Vauxhalle. Akcjonariusze obydwu grup mają posiadać równą liczbę udziałów w kapitale nowego koncernu, który ma być czwartym na świecie w branży motoryzacyjnej.

Francuski minister gospodarki i finansów Bruno Le Maire nie krył zadowolenia i optymizmu, podkreślając, że fuzja PSA i Fiata stwarza nowe możliwości działania. Przede wszystkim chodzi o pojawienie się grupy na chłonnym rynku amerykańskim. Ale pomysł fuzji, a przede wszystkim przeniesienie kwatery głównej nowego koncernu do Holandii wzbudza obawy związkowców. Przypominają oni, że gdy PSA kupiło Opla, to doprowadziło to do licznych zwolnień w Niemczech i w Wielkiej Brytanii, a zakładom w Austrii grozi zamknięcie. PSA – Fiat Chrysler ma produkować rocznie ponad osiem i pół miliona samochodów. Ocenia się, że obroty koncernu sięgną stu siedemdziesięciu miliardów euro rocznie.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Marek Brzeziński/Paryż/Siekaj

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520