12.3 C
Chicago
poniedziałek, 4 marca, 2024

Franciszek w swojej homilii potępia materializm

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Podczas pasterki w bazylice Św. Piotra w Watykanie papież Franciszek ostrzegł katolików, aby nie „upajali” się konsumpcjonizmem. W wigilijnej homilii wzięło udział nawet 10 tys. wiernych – podaje BBC.

 

Franciszek wezwał katolików do zachowania większej wstrzemięźliwości w świecie, upojonym przez „konsumpcjonizm i hedonizm, bogactwo i rozrzutność, występek i narcyzm”. Papież odprawiał mszę w wigilię Bożego Narodzenia w Bazylice Świętego Piotra w obecności około 10 tys. osób.

 

– Boże Narodzenie to czas, który pozwala nam ponownie odkryć, to kim jesteśmy. Jezus urodził się w ubóstwie, pomimo jego boskości. Jego życie powinno inspirować nas wszystkich – mówił Franciszek i dodał : – W społeczeństwie pełnym grzechu Jezus wzywa nas do zachowania wstrzemięźliwego, to znaczy prostego, zrównoważonego, spójnego, zdolnego do zrozumienia życia.

 

Jak dodał Franciszek w obliczu kultury obojętności powinniśmy kierować się empatią, współczuciem i miłosierdziem.- W świecie, który zbyt często jest bezlitosny dla grzesznika i pobłażliwy dla grzechu, musimy pielęgnować silne poczucie sprawiedliwości, rozpoznać i czynić wolę Bożą – podkreślał.

 

Podczas uroczystości obowiązywały nadzwyczajne środki bezpieczeństwa, wprowadzone po zamachach z Paryżu. Każdy, kto chciał wejść do watykańskiej bazyliki, musiał przejść przez wykrywacze metalu.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520