Foster, Krupiński i Santander Orchestra – już 28 marca niezwykły koncert w Filharmonii Łódzkiej!

Foster, Krupiński i Santander Orchestra – już 28 marca niezwykły koncert w Filharmonii Łódzkiej!

28 marca w Filharmonii Łódzkiej odbędzie się jeden z koncertów zaliczanych do 22. Wielkanocnego Festiwalu Ludwiga van Beethovena. Santander Orchestra pod batutą światowej sławy dyrygenta Lawrence’a Fostera i w towarzystwie pianisty Łukasza Krupińskiego zaprezentuje utwory Ignacego Jana Paderewskiego, Piotra Czajkowskiego oraz Zbigniewa Noskowskiego. Na koncert zaprasza Bank Zachodni WBK – organizator wydarzenia i mecenas orkiestry wspierający młodych artystów na starcie ich kariery.

 

Stowarzyszenie kierowane przez Elżbietę Penderecką zorganizuje już po raz 22. – w tym roku w dniach 16–30 marca. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja muzyki klasycznej, a odbywające się w ramach festiwalu koncerty stanowią gratkę dla miłośników klasyki. Większość wydarzeń odbędzie się w Warszawie, jednak również mieszkańcy Łodzi będą mogli posłuchać wyjątkowego koncertu.

 

Paderewski, Czajkowski i Noskowski na niezwykłym koncercie

 

Bank Zachodni WBK zaprasza miłośników muzyki klasycznej oraz osoby pragnące ją poznać do Filharmonii Łódzkiej, gdzie 28 marca zagra Santander Orchestra pod batutą światowej sławy amerykańskiego dyrygenta Lawrence’a Fostera. Jako solista swoje umiejętności na fortepianie zaprezentuje natomiast dobrze znany polskiej i międzynarodowej publiczności Łukasz Krupiński – niegdyś półfinalista XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, a obecnie czołowy polski pianista. Koncert rozpocznie się od poematu symfonicznego „Step” autorstwa Zbigniewa Noskowskiego. Następnie usłyszymy „Fantazję polską” op. 19 mistrza Paderewskiego, a na koniec III Symfonię D-dur „Polska” op. 29 skomponowaną przez Piotra Czajkowskiego.

 

Santander Orchestra – przyszli mistrzowie

 

Dlaczego warto posłuchać na żywo muzyków z Santander Orchestra? Ponieważ jest to projekt zrzeszający najzdolniejszych studentów i absolwentów polskich uczelni muzycznych. Podczas warsztatów odbywających się w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego młodzi muzycy doskonalą swój warsztat pod okiem obecnych mistrzów. Poza Krzysztofem Pendereckim w projekt angażowali się między innymi Jerzy Maksymiuk i John Axelrod. Współpraca z cenionym dyrygentem José Marią Florêncio oraz znanym pianistą Krzysztofem Książkiem zaowocowała zaś wspólną płytą. Na albumie możemy usłyszeć utwory Fryderyka Chopina i Antonina Dvoráka.

 

Sukces ze wsparciem mecenasa

 

Szansa na rozpoczęcie wspaniałej kariery w orkiestrze, a być może nawet kariery przyszłego solisty, nie byłaby możliwa, gdyby nie wsparcie mecenasa i inicjatora Santander Orchestra – Banku Zachodniego WBK. W ramach projektu artyści uczą się także zagadnień związanych z prawami autorskimi, public relations i social media, jak również zarządzania finansami. Wszystkich mieszkańców Łodzi zapraszamy na ten wyjątkowy koncert.

 

aipCOMMENTS

WORDPRESS: 0