9.8 C
Chicago
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Floryda chce zaostrzyć przepisy w kwestii nielegalnego posiadania broni przez młodzież

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Po śmiertelnej strzelaninie, do której doszło w Wigilię Bożego Narodzenia w powiecie Pinellas na Florydzie, prawodawcy z Tallahassee zastanawiają się nad środkami legislacyjnymi, które zapobiegną takim tragediom w przyszłości. Pojawił się pomysł zaostrzenia kar za nielegalne posiadanie broni przez nieletnich.

Izba Reprezentantów i Senat prą naprzód, chcąc uczynić z przestępstwem trzeciego stopnia pierwszy przypadek nielegalnego posiadania broni przez osobę nieletnią. Teraz jest to wykroczenie pierwszego stopnia. Procedowany projekt ustawy zwiększa również maksymalny czas, przez jaki dziecko może przebywać w areszcie.

Ustawodawstwo zostanie rozpatrzone w środę zarówno przez Izbę, jak i Senat.

Projekt ustawy HB 1181 jest sponsorowany przez Rep. Berny’ego Jacquesa – Republikanina z Seminole. Stwierdził on, opisując swój projekt, że „dodaje on więcej zębów” wymiarowi sprawiedliwości na Florydzie.

Ustawa cieszy się dwupartyjnym poparciem, ale niektórzy Demokraci głosowali przeciwko niej, obawiając się o skutki zwiększenia dopuszczalnego czasu, na jaki dzieci mogłyby być zamykane w areszcie. Tych obaw nie podziela szeryf powiatu Pinellas Bob Gualtieri.

„Obecnie dzieje się tak, że te dzieci wchodzą frontowymi drzwiami i wychodzą tylnymi drzwiami bez żadnych konsekwencji za niewłaściwe postępowanie z bronią” – powiedział Gualtieri. Dodał, że pomysł na ustawę powstał jeszcze przed krwawą strzelaniną w Wigilię 2023 roku. Wydarzenie to tylko utwierdziło go w przekonaniu, że takie przepisy są potrzebne.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520