5.5 C
Chicago
Friday, December 1, 2023

Festiwal Polskie Kręgi Sztuki w Chinach

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Po raz drugi obędzie się w Chinach Festiwal Polskie Kręgi Sztuki. Zaplanowano wystawy, projekcje filmów, koncerty a także weekend z twórcami polskich gier komputerowych, które w Państwie Środka stają się coraz bardziej rozpoznawalne. Program festiwalu ma na celu promowanie polskiej kultury i sztuki w Chinach.

 

Na pekińskim Communication University of China w ramach Festiwalu Kręgi Sztuki odbędzie się prezentacja polskich gier video. Dyrektor Festiwalu Wojciech Majewski mówi, że Chińczycy doceniają to, co obecnie dzieje się w polskiej kulturze i sztuce. „Polskie gry video chcemy zaprezentować poprzez wykłady i pokazy gier na stoiskach. Moim zdaniem to jest pewien rodzaj polskiej wrażliwości, która wywodzi się z polskiego projektowania graficznego, z polskiej szkoły plakatu” – mówi w wywiadzie dla Polskiego Radia Majewski.

W Chińskiej Filmotece Narodowej w ramach Festiwalu odbywają się pokazy filmów wybitnych polskich reżyserów, m.in. Andrzeja Wajdy. Polska sztuka obecna jest w tym roku także w miastach Changsha, Wuhan oraz Jinan. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia festiwal zakończy w Pekinie świąteczny koncert fortepianowo – skrzypcowy w wykonaniu Grzegorza Niemczuka i Chen Xi. Festiwal Polskie Kręgi Sztuki w Chinach objęty jest honorowymi patronatami ministra spraw zagranicznych RP, marszałka Senatu oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR) Tomasz Sajewicz / Pekin /zr

fot.pixabay.com

- Advertisement -