HomeUncategorized

Festival Holly Jolly w Niles

CHICAGO: (in. w.) W sobote, 30 listopada odbył się w Niles, Illinois po raz VI. Festiwal Holly Jolly – który zainaugurował sezon świąteczny.

 

Andrew Przybylo, burmistrz Niles powitał wszystkich uczestników Festivalu, po czymdokonał uroczystego zapalenia choinki światecznej w towarzystwie dzieci i przedstawicieli władz miasteczka.

 

W Festiwalu uczestniczyło setki osób, w tym wiele rodzin z polonijnego środowiska. Jednym z punktów programu był występ chóru młodzieżowego, który przygotował koncert pieśni                       świątecznych, często śpiewanych w USA podczas uroczystości festiwalowych.

Organizatorzy przygotowali dodatkowo wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dla dorosłych. Mikołaj rozdawał dzieciom świąteczne prezenty. Dzieci i młodzież mogły podróżować mała kolejka, karoca, czy też autobusem po Niles. Przygotowano także małe zoo z różnymi zwięrzętami: owce, kozy, lama. W środku budynku rekreacyjnego odbywało się wiele innych zajęć. Część stoisk zorganizowano w dużym namiocie.

W Niles duży odsetek procentowy stanowi Polonia. Licznie reprezentowana jest także społeczność grecka, włoska, koreanska. Niles ma program współpracy z miastami siostrzanymi w kilku krajach na swiecie, w tym z Limanową, w Polsce.

Tekst i zdjęcia @ Andrzej Mikolajczyk

COMMENTS