20.5 C
Chicago
niedziela, 19 maja, 2024

„Choinki Jedynki”. Obrazy na płótnie malują m. in. Nela mała reporterka, Roksana Węgiel, Jarosław Jakimowicz, Szymon Wydra

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W siedzibie Polskiego Radia Przyjaciele Jedynki – znani ludzie ze świata kultury, nauki i sportu – tworzą prace w ramach akcji charytatywnej „Choinki Jedynki”. Obrazy pod tytułem „Tajemnice Bożego Narodzenia” przygotowują między innymi Wanda Kwietniewska, Nela mała reporterka, Roksana Węgiel, Jarosław Jakimowicz, Szymon Wydra, Adam Hrycaniuk, Sebastian Kawa i Karol Strasburger. Powstanie 27 obrazów na płótnie, namalowanych dowolną techniką.

Twórcom towarzyszyła Pierwsza Dama. Agata Kornhauser-Duda zachęcała do hojności w licytacji wystawionych na aukcji prac. Agata Kornhauser-Duda mówiła, że prowadzone przez Program Pierwszy Polskiego Radia „Choinki Jedynki” to jedna z jej ulubionych akcji charytatywnych, w których uczestniczy. Podkreśliła, że przez to, iż zbiega się z początkiem Adwentu, ta akcja w symboliczny sposób uświadamia jej, że rozpoczyna się wyjątkowy czas przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia. Agata Kornhauser – Duda mówiła, że w Święta Bożego Narodzenia i okres przedsiąteczny to czas, kiedy szczególnie chcemy być blisko siebie, być razem i wspólnie działać na rzecz innych. Podkreśliła, że dzięki hojności słuchaczy udaje się zapewnić kompleksową pomoc osobom potrzebującym. Podopieczni obydwu fundacji mają możliwość korzystania z zajęć rehabilitacyjnych i terapeutycznych. Mogą również uczestniczyć w warsztatach, podczas których zdobywają niezbędne umiejętności pozwalające im jak najbardziej samodzielnie funkcjonować w codziennym życiu. Fundusze zapewniają im też dzienną bądź stałą opiekę. Podopieczni mogą również rozwijać swoje talenty.
Małżonka prezydenta Andrzeja Dudy przygotowała dwie prace na licytację. Są to: przezroczysta, ozdobiona u dołu lekko iskrzącymi się wzorami bombka z trójwymiarowym zimowym krajobrazem w środku oraz wykonany techniką decopuage obrazek o tematyce bożonarodzeniowej.
Agata Kornhauser-Duda dziękowała autorom prac, a także wszystkim, którzy zechcą wziąć udział w ich licytacji. „Dziękuję wszystkim twórcom, którzy zdecydowali się, by w to niedzielne przedpołudnie przyjechać tutaj do siedziby Polskiego Radia i wesprzeć naprawdę bardzo potrzebną i szlachetną inicjatywę jaką jest akcja Choinki Jedynki”” – podkreśliła Pierwsza Dama.

Prezes Polskiego Radia Andrzej Rogoyski, otwierając dzisiejsze spotkanie w ramach akcji, podkreślił jego wyjątkowość. „Jest to dzień, który my w Radiu sobie wybraliśmy po to, żeby głośno o tym mówić, jak bardzo nam wszystkim jest potrzebne dobro, dawanie tego dobra, mówienie o dobru, ale przede wszystkim właśnie czynienie dobra dla tych, którzy najbardziej tego dobra potrzebują” – mówił Andrzej Rogoyski.

Autorzy zachęcali, żeby – póki jest siła – pomagać drugiej osobie. Szymon Wydra z zespołu „Carpe Diem” mówił, że choć – jego zdaniem – nie ma żadnego talentu malarskiego, to bierze udział w akcji, żeby wesprzeć innych. Malowanie na płótnie sprawiało ogromną przyjemność, ale było też dużym wyzwaniem. Aktor Jarosław Jakimowicz przyznał, że przed sztalugą z farbami i pędzlem w ręku staje rzadko. Piosenkarka Wanda Kwietniewska mówiła, że jest to dla niej wyczyn. Ze swojej pracy jest zadowolona. Obraz przedstawia choinkę polską, jaką autorka zapamiętała z dzieciństwa. Aktorce Joannie Pach w malowaniu towarzyszyła córka. Wspólnie przygotowały obraz.

Akcja charytatywna „Choinki Jedynki” trwa od 20 października. Od jutra do piątku w audycji „Cztery Pory Roku” licytowane będą prace dorosłych Przyjaciół Jedynki. W sobotę – w Wielkim Finale – przeprowadzona zostanie licytacja 20 prac dzieci, które wygrały w konkursie i 12 prac podopiecznych obu Fundacji, na rzecz których zbierane są fundusze. Natomiast w poniedziałek 9 grudnia w audycjach radiowej Jedynki odbędzie się licytacja przedmiotów podarowanych przez przyjaciół radiowej Jedynki.

Cały dochód zostanie przekazany na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko” oraz Fundacji „Wspólnota Nadziei” z siedzibą w Więckowicach.

Tegoroczna akcja „Choinki Jedynki” jest osiemnastą w historii.

Informacyjna Agencja Radiowa (IAR)/zbiorcza/jl/dw

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520