HomePOLSKA

Ferie zimowe w pięciu województwach – górskie kurorty przygotowane

Ferie zimowe w pięciu województwach – górskie kurorty przygotowane

Górskie kurorty przygotowują się na przyjęcie większej liczby turystów w okresie ferii. W uzdrowisku Muszyna na pierwsze dwa tygodnie zimowego wypoczynku jest już zarezerwowanych prawie 70 procent miejsc noclegowych.

Podobnie jest w Krynicy Zdroju. Agnieszka Chabior z krynickiego Centrum Informacji Turystycznej mówi, że w ostatnich dniach nie ma dnia bez telefonów w sprawie wolnych miejsc w obiektach wypoczynkowych. „ “Zainteresowaniem cieszą się zarówno hotele o wysokim standardzie jak i pensjonaty. Te ostatnie wybierają najczęściej rodziny z dziećmi”- tłumaczy.
Ci, którzy przyjadą do górskich miejscowości na aktywny wypoczynek, nie powinni narzekać. Wszystkie stacje narciarskie w regionie sądeckim są otwarte. Trasy są odpowiednio przygotowane i naśnieżone, na stokach jest od pół do półtora metra śniegu – informuje Grzegorz Sus z Grupy Krynickiej GOPR. Jak dodaje stoki są zabezpieczane przez ratowników górskich. Na chętnych czekają też trasy do narciarstwa biegowego. “Podczas zimowego wypoczynku turyści będą mogli też liczyć na ofertę kulturalną, przygotowano między innymi bogaty program w ramach projektu „Krynica Źródłem Kultury”, to koncerty gwiazd polskiej estrady muzycznej oraz prezentacje kabaretowe” – dodaje burmistrz Krynicy Dariusz Reśko.
Ferie od tego weekendu rozpoczynają uczniowie z województwa lubelskiego, łódzkiego, podkarpackiego, pomorskiego i śląskiego.

Monika Chrobak, Fot. Dreamstime.com

COMMENTS