18 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Europoseł Z. Krasnodębski: Doprowadzenie do dymisji rządu byłoby skrajnie nieodpowiedzialne

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Zdzisław Krasnodębski zaapelował do lidera Porozumienia Jarosława Gowina o wycofanie się ze swojego stanowiska w sprawie przeprowadzenia wyborów prezydenckich. Były wicepremier zapowiedział, że zagłosuje przeciwko ustawie umożliwiającej wyłącznie korespondencyjne głosowanie w maju.
W Polskim Radiu 24 Zdzisław Krasnodębski podkreślał, że optymalnym rozwiązaniem byłoby głosowanie 23 maja, a rozbicie koalicji rządzącej i doprowadzenie do dymisji rządu byłaby to „skrajna nieodpowiedzialność”. Gość PR24 stwierdził, że Jarosław Gowin znalazł się w trudnej politycznej sytuacji. „Sytuacja, w której upadłaby większość parlamentarna i trzeba by było rozpisać nowe wybory, byłaby dramatyczna” – dodał poseł do Parlamentu Europejskiego.
Wczoraj Senat odrzucił projekt ustawy zakładającej m. in. możliwość przeprowadzenia głosowania w wyborach na prezydenta wyłącznie w formie korespondencyjnej. Dokument wrócił do Sejmu. By odrzucić senackie weto, w izbie niższej parlamentu potrzeba bezwzględnej większości głosów w obecności minimum połowy ustawowej liczby posłów.

IAR/PR24/wcześn./d hm/w sk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520