3.8 C
Chicago
piątek, 26 lutego, 2021

Biały Dom zapowiada rozwiązanie zespołu antykryzysowego

Popularne

Biały Dom planuje rozwiązanie zespołu antykryzysowego, którego zadaniem była walka z epidemią koronawirusa. Prezydent Donald Trump tłumaczy, że Stany Zjednoczone wkroczyły obecnie w etap „otwierania kraju”. Amerykański prezydent przyznał, że znoszenie restrykcji spowoduje dodatkowe ofiary śmiertelne.

Donald Trump odwiedził wczoraj zlokalizowaną w Arizonie fabrykę firmy Honeywell, która produkuje antywirusowe maski N95. Podczas krótkiego wystąpienia amerykański prezydent powiedział, że Stany Zjednoczone ograniczyły liczbę infekcji koronawirusem i wkraczają w etap znoszenia restrykcji. „Nasz kraj wszedł w kolejny etap walki – bardzo bezpiecznego, stopniowego ponownego otwierania kraju” – mówił.

Donald Trump przyznał, że znoszenie obostrzeń i wznawianie działalności gospodarczej może oznaczać dodatkowe zgony z powodu Covid -19. „Możliwe, że będą takie przypadki ponieważ ludzie nie będą zamknięci w domach. Ale w tym samym czasie będziemy utrzymywać zwiększony dystans społeczny, myć ręce i robić inne rzeczy, których nauczyliśmy się ostatnio” – tłumaczył w wywiadzie dla telewizji ABC.

Donald Trump potwierdził informacje mediów, że specjalny zespół, który koordynował walkę z koronawirusem zostanie rozwiązany. Wyjaśnił, że jego zadania przejmie Agencja Zarządzania Kryzysowego.

Informacyjna Agencja Radiowa / IAR / Marek Wałkuski / Waszyngton/ w sk

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane