18.1 C
Chicago
środa, 29 maja, 2024

Europa zmaga się z brutalnymi atakami imigrantów na kobiety

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W Europie coraz częściej dochodzi do napaści seksualnych imigrantów na kobiety. Młodzi mężczyźni atakowali mieszkanki krajów, w których ubiegają się o azyl, m.in. w Dortmundzie, a także niedaleko Sztokholmu. Europejska opinia publiczna jest wciąż zszokowana brutalnymi atakami na kobiety, do których doszło w Sylwestra w Kolonii. Łącznie niemiecka policja bada aż 766 przestępstw, z których większość to molestowanie seksualne. 

 

Wydarzenia z Kolonii to nie ostatnie ataki na kobiety, których dopuściły się grupy mężczyzn ubiegających się w krajach europejskich o azyl. Dziennik „Express” opisał trzy kolejne przypadki takich napaści, do których doszło w Dortmundzie, niedaleko stacji kolejowej. W nocy z sobotę na niedzielę, ok. 4 nad ranem, kilku uchodźców zaczepiło na ulicy 25-letnią Niemkę i zaczęło kierować do niej niewybredne komentarze.

 

Jeden z mężczyzn, około 30-letni, zaproponował kobiecie seks w zamian za pieniądze. W odpowiedzi na jej odmowę obcokrajowiec odparł „niemieckie kobiety służą tylko do seksu”. „Express” pisze także, że napastnik zaczął dotykać kobietę, jednak zdołała ona uciec i wezwać policję. Policja wciąż poszukuje podejrzanego.

 

Anglojęzyczny dziennik przywołał także inny incydent z Dortmundu – w niedzielę rano trzech młodych mężczyzn, także imigrantów, zaczęło rzucać kamieniami w dwie kobiety – 50-letnią i 37-letnią. Napastnicy powiedzieli, że zgodnie z prawem szariatu powinni je ukamienować – jedna z kobiet była bowiem transgenderowa. Na szczęście, w porę zainterweniował patrol policji, a Niemkom nic się stało. Męźczyźni zostali zatrzymani przez funkcjonariuszy, a dwóch z nich było już wcześniej notowanych.

 

Do innego szokującego zdarzenia doszło w Szwecji, o czym pisze brytyjski „Daily Mail”. Kobieta zaatakowana na ulicy, w regionie Södermanland, na zachód od Sztokholmu, zdołała nagrać cały incydent. Kiedy jeden z mężczyzn dotknął przechodzącą kobietę w tylną część ciała, ta głośno zaprotestowała. Kolega napastnika, mówiący łamanym językiem szwedzkim, w odpowiedzi zapytał czy kobieta ma ochotę na stosunek seksualny, za co jej zapłaci. – Co powiedziałeś? Myślisz, że jestem prostytutką? – zapytała Szwedka, a film kręcony telefonem komórkowym w tym momencie się urwał.

https://youtu.be/6pu73DiFGtI

 

 

Kryzys imigracyjny, który dotknął Europę, wciąż dzieli europejskie społeczeństwa. Po wydarzeniach z Kolonii coraz większe grupy Niemców, w tym radykalnych nacjonalistów, zaczeło otwarcie sprzeciwiać się działaniom niemieckiego rządu. Administracja kanclerz Angeli Merkel reprezentuje bowiem najbardziej otwartą polityke imigracyjną w Unii Europejskiej – w zeszłym roku o azyl ubiegało się tam aż milion uciekinierów z krajów ogarniętych wojnami.

 

Po atakach na kobiety Merkel zapowiedziała jednak zaostrzenie prawa imigracyjnego. Komentatorzy zauważają jednak, że kryzys imigracyjny może przekreslić szanse kanclerz na kolejną kadencję rządów.

 

Aktywiści i wielu polityków w Europie apelują, żeby ataki jednostek nie doprowadziły do zwrócenia się europejskich społeczeństw przeciwko reszcie imigrantów, częstym całym rodzinom z dziećmi, którzy naprawdę potrzebują pomocy. Zaznaczają jednak, że kluczowe jest surowe karanie osób, które dopuściły się przestępstw i nie akceptują stylu życiu w zachodnich społeczeństwach.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520