10.7 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

Esport: Boniek chce powołać reprezentację w grach komputerowych. Prezydent Andrzej Duda zrobił to już jednak kilka miesięcy temu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Sensacyjną wiadomość podał na Twitterze Zbigniew Boniek. Prezes PZPN chce powołać kadrę esportu.

 

Problem w tym, że kilka miesięcy temu pod swoje skrzydła największych specjalistów w grach komputerowych przygarnął już prezydent RP, Andrzej Duda. Zanosi się więc na to, że będziemy mieli dwa centralne ośrodki szkolenia esportu w Polsce. Jeden w siedzibie PZPN, a drugi w Pałacu Prezydenckim…

 

Ciekawostką jest też to, że swego czasu szef piłkarskiej centrali twierdził, że środowisko esportu to swego rodzaju świadectwo patologii. Z drugiej strony tylko krowa nie zmienia poglądów, więc Bońka za zmianę stanowiska nie należy krytykować w czambuł.

 

Tajemnica nagłej życzliwości prezesa PZPN dla esportu tkwi podobno jednak nie w nagłej fascynacji grą FIFA 19, tylko w zmianie podejścia do esportu w światowych władzach piłkarskich.

 

Otóż okazuje się, że FIFA i UEFA już w przyszłym roku chcą organizować MŚ i ME w tej nowej, coraz bardziej prężnej dyscyplinie sportu. Polska nie może więc pozostać białą plamą na międzynarodowej mapie esportu.

 

aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520