25 C
Chicago
niedziela, 16 czerwca, 2024

Strzelanina w Kalifornii na festiwalu czosnku. Szaleniec zabił 3 osoby, sam zginął od kuli

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Koszmar na festiwalu w kalifornijskim mieście Gilroy, gdy 30-letni mężczyzna zaczął strzelać do tłumu. Zabił trzy osoby, kilkanaście ciężko ranił. Szaleńca zastrzeliła policja.

Strzelanina na festiwalu kulinarnym w Kalifornii. Cztery osoby zginęły, w tym zamachowiec, kilkanaście osób jest rannych, w tym pięcioro ciężko. Dramat wydarzył się w mieście Gilroy podczas festiwalu czosnku. Do strzelaniny doszło trzeciego, ostatniego dnia imprezy. Świadkowie opowiadali, że początkowo dziwne odgłosy potraktowali jako fajerwerki, szybko jednak okazało się, że jakiś mężczyzna strzelał z borni półautomatycznej. Opisano napastnika, jako 30-latka, który był białego koloru skóry i nie strzelał do wybranych osób tylko na oślep do tłumy.

 

– Widziałam, jak składał się do strzału, nie wybierał nikogo, strzelał, jak dla zabawy – opowiadała po wszystkim jedna z kobiet, która przeżyła horror. Na strzelaninę w Gilroy zareagował Donald Trump. – Służby są na miejscu zdarzenia w Gilroy w Kalifornii. Według raportów napastnik nie został jeszcze zatrzymany. Bądźcie ostrożni i bezpieczni! – napisał prezydent na Twitterze. Organizatorzy Garlic Festival mówili, że były to już ostatnie godziny imprezy w Gilroy, które położone jest 50 km na południe od San Jose. -Strzelec został przez naszych ludzi zabity kilka minut po rozpoczęciu ataku- powiedział szef policji w Gilroy, Scot Smithee. Dodał on, że wszystko zaczęło się o godzinie 17:41 miejscowego czasu, kiedy ludzie zobaczyli mężczyznę z „karabinem o długiej lufie”, a zespół Tin Man właśnie zaczynał bis. Wtedy rozległy się pierwsze strzały.

 

Podejrzewano, że napastnik przedostał się na imprezę, która odbywała się w Christmas Hill Park od strony pobliskiego potoku. Smithee opowiadał, że strzelec użył jakiegoś narzędzia do przecięcia ogrodzenia, uniknął w ten sposób wykrywaczy metali, które stały przy wejściu na imprezę. Ten sam policjant nie był w stanie powiedzieć, czy napastnik był sam, czy ktoś mu pomagał. – Podejrzewamy, opierając się o zeznaniach świadków, że mógł mieć pomocnika- dodawał gliniarz. Nieznane są motywy niedzielnego ataku. Cały teren, na którym doszło do tragedii jest obstawiony przez policję. Przeszukuje się okolice w poszukiwaniu śladów, które mogą wyjaśnić okoliczności dramatu.

 

Piosenkarz Jack van Breen powiedział agencji AP, że zobaczył nagle mężczyznę w zielonej koszuli i szarawej chusteczce na szyi, który strzelał z czegoś, co wyglądało jak karabin szturmowy. Van Breen i inni członkowie zespołu schowali się pod sceną. Van Breen mówił, że słyszał, jak ktoś krzyczał: „Dlaczego to robisz? „Odpowiedź:„ bo jestem naprawdę zły. „ Jego kolega z zespołu Vlad Malinovsky powiedział, że słyszał wiele strzałów, potem nagle umilkły. Wtedy powiedział członkom zespołu i innym, którzy chowali się pod sceną, aby wyszli z rękami podniesionymi w górę.

 

– Trafiło do nas kilka osób z ranami postrzałowymi, niektórzy są w ciężkim stanie – mówiła rzeczniczka Stanford Medical Center, Julie Greicius. Do Centrum Medyczne Santa Clara Valley otrzymało pięć ofiar, powiedziała Joy Alexiou. Nie miała żadnych informacji na temat ich stanu. Judy Lazarus, była prezes stowarzyszenia czosnkowego, była na tym festiwalu początkowo, jak większość ludzi przypuszczała, że ​​eksplozje były fajerwerkami, bo miały być częścią niedzielnych uroczystości. -Nie zdawaliśmy sobie sprawy z tego, co się dzieje – mówiła i dodała: szybko przekonaliśmy się, ze to prawdziwe strzały.

aip

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520