17.2 C
niedziela, 5 maja, 2024

Eliminacje MŚ w piłce nożnej – wyniki w grupach: A,H i B

Holandia przegrała na własnym boisku z Francją 0:1 (0:1) w trzeciej serii spotkań grupy A eliminacji piłkarskich mistrzostw świata. Bramkę zdobył w 30. minucie Paul Pogba.
Pewne zwycięstwo odniosła Szwecja – 3:0 z Bułgarią. Gole strzelili Ola Toivonen (39), Oscar Hiljemark (45) i Victor Nilsson Lindeloef (58).
Niepodziewanie punkt wywalczyła reprezentacja Luksemburga remisując na wyjeździe z Białorusią 1:1 (0:0). Gospodarze prowadzili od 80. minuty po golu Pawła Sawickiego, pięć minut później wyrównał Aurelien Joachim. Luksemburg od 44. minuty grał w osłabieniu po czerwonej kartce Dirka Carlsona.
W tabeli prowadzą Francja i Szwecja – obie drużyny mają po 7 punktów.

6. Luksemburg0 4-6

Belgia rozgromiła na wyjeździe Gibraltar 6:0 (3:0) w meczu grupy H eliminacji piłkarskich mistrzostw świata. Trzy bramki zdobył Christian Benteke (1, 43, 55), po jednej Axel Witsel (19), Dries Mertens (51) i Eden Hazard (79). Pierwszy gol był najszybciej zdobytym w historii oficjalnych rozgrywek międzypaństwowych – padł po upływie 8,1 s.
W pozostałych spotkaniach tej grupy Bośnia i Hercegowina pokonała Cypr 2:0 (0:0) po golach Edina Dzeko (70, 81), a Estonia uległa Grecji 0:2 (0:1). Bramki strzelili Vasilios Torosidis (2) i Konstantinos Stafylidis (62).

6. Gibraltar0 1-14

Wszystkie mecze trzeciej kolejki grupy B eliminacji piłkarskich mistrzostw świata zakończyły się zwycięstwami gości.
Portugalczycy gładko wygrali z Wyspami Owczymi 6:0 (3:0). Klasycznego hat tricka skompletował Andre Silva strzelając gole w 12., 22, i 37. minucie. Autorami kolejnych byli Cristiano Ronaldo (65), Joao Moutinho (90+1) i Joao Cancelo (90+3).
Szwajcaria pokonała Andorę 2:1 (0:0) po bramkach Fabiana Schaera z rzutu karnego (19) i Admira Mehmediego (77), wynik meczu ustalił Alexandre Martinez Guttierez.
Węgry zwyciężyły Łotwę 2:0 (1:0). Pierwszego gola strzelił występujący w Pogoni Szczecin Adam Gyurcso (10), drugiego Adam Szalai (77).
W tabeli prowadzi Szwajcaria – 9 pkt, przed Portugalią – 6 pkt.