4.1 C
Chicago
czwartek, 25 lutego, 2021

Edyta Wojtczak świętuje urodziny. Prezydent złożył życzenia byłej spikerce TVP

Popularne

Pani niepowtarzalny styl prowadzenia programów – pełen dystansu i taktu, a zarazem humoru i życzliwości – z miejsca zaskarbił Pani sympatię publiczności i uznanie w środowisku zawodowym – napisał prezydent Andrzej Duda w liście do obchodzącej 85-lecie byłej spikerki TVP Edyty Wojtczak.

 

„Proszę przyjąć moje gratulacje i serdeczne życzenia w dniu Pani urodzin. Z okazji pięknego jubileuszu chcę wyrazić uznanie i wdzięczność za tak wiele ciepłych uczuć, którymi przez dekady napełniała Pani serca milionów telewidzów” – napisał prezydent.

 

Zwrócił uwagę, że „niepowtarzalny styl prowadzenia programów – pełen dystansu i taktu, a zarazem humoru i życzliwości” z miejsca zaskarbił Edycie Wojtczak „sympatię publiczności i uznanie w środowisku zawodowym”.

 

„Szybko stała się Pani jedną z najbardziej rozpoznawalnych twarzy Telewizji Polskiej. Pani ton głosu i wizerunek na szklanym ekranie wnosiły do polskich domów atmosferę spokoju, dobroci i wzajemnej wyrozumiałości” – podkreślił Duda.

 

„Bez wątpienia była Pani jedną z najwybitniejszych osobowości medialnych w pionierskich czasach, kiedy jeszcze nie znano tego pojęcia. Ale mimo ogromnego rozwoju technologii i form środków przekazu, mało kto później zdobył podobną popularność” – ocenił.

Prezydent podkreślił, że „widzowie należący do kilku pokoleń zapamiętali na zawsze czarujący uśmiech i powściągliwość” spikerki telewizyjnej. „Nie będzie cienia przesady w stwierdzeniu, że była Pani i nadal jest ikoną telewizji jako takiej, czego dowodem również fakt, że kilkakrotnie występowała Pani w filmach, kreując rolę – siebie samej” – dodał.

 

„Raz jeszcze gratulując jubileuszu i gorąco dziękując za wszystkie chwile wzruszeń, jakich dzięki Pani kunsztowi prezenterskiemu dane było nam, telewidzom, doświadczyć, życzę Pani zdrowia, wiele radości i pogody ducha, satysfakcji z osiągnięć i wszelkiej pomyślności” – zakończył Andrzej Duda.

 

(PAP)

autor: Grzegorz Janikowski

gj/ pat/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane