8.5 C
Chicago
piątek, 19 kwietnia, 2024

Edynburg – Festiwal przedstawień eksperymentalnych, dziwacznych i ekscentrycznych.

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Taniec napisany do przemowy Baracka Obamy albo Pulp Fiction w wersji… bez aktorów. Program trwającego w Edynburgu festiwalu teatralnego Fringe pełen jest przedstawień eksperymentalnych, dziwacznych lub co najmniej ekscentrycznych.

 

Tytuł jednego ze spektakli to „07800834030” – numer telefonu, pod który zadzwonić można podczas skeczu i wziąć udział w improwizowanej rozmowie. Inna propozycja to przedstawienie Austriaka Alexa Deutingera, w którym recytuje on przemowę wygłoszoną przez Baracka Obamę podczas uroczystości wręczenia mu nagrody Nobla. Artysta ilustruje przemówienie poprzez taniec.
„Jak wyglądałby film Pulp Fiction Quentina Tarantino w wersji kukiełkowej?”. Takie pytanie postawiła sobie pochodząca z Nowej Zelandii grupa Present Company Included.
Fringe to otwarty festiwal sztuki i teatru. do końca miesiąca na ulicach stolicy Szkocji można zobaczyć spektakle teatralne, muzyczne i kabarety – w sumie ponad trzy tysiące przedstawień. Na miejscu są artyści z niemal pięćdziesięciu krajów.

IAR/Adam Dąbrowski/dw

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520