HomeŚwiat

Echa masakr w USA: ONZ apeluje o powstrzymanie mowy nienawiści wobec mniejszości

Echa masakr w USA: ONZ apeluje o powstrzymanie mowy nienawiści wobec mniejszości

ONZ wezwał władze państw, aby powstrzymały mowę nienawiści wymierzoną w mniejszości między innymi etniczne i religijne. Celem jest powstrzymanie aktów przemocy.

Mówiąc o tym rzecznik Wysokiego Komisarza ONZ do spraw Praw Człowieka Rupert Colville nawiązał do ostatnich strzelanin w Stanach Zjednoczonych. “Jednoznacznie potępiamy rasizm, ksenofobię i nietolerancję we wszelkich postaciach, włączając w to supremację białych ludzi. Wzywamy wszystkie państwa, w tym Stany Zjednoczone, do podjęcia kroków zmierzających do wyeliminowania dyskryminacji” – powiedział rzecznik Wysokiego Komisarza ONZ.
W wyniku dwóch strzelanin w Stanach Zjednoczonych w weekend zginęły 32 osoby. Z manifestu, który opublikował sprawca strzelaniny w Teksasie wynika, że chciał “oczyścić Amerykę z Latynosów”. Napastnik z Ohio natomiast prawdopodobnie cierpiał na zaburzenia psychiczne.
Po tych strzelaninach prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump zaapelował o walkę z “kulturą przemocy”. Powiedział, że Amerykanie powinni jednym głosem potępić “rasizm, fanatyzm i supremację białych ludzi”.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/UN&Reuters&IAR wcześniejsze/wk

COMMENTS