HomeŚląskie

Echa bulwersujących zdarzeń na pogotowiach: Wiceminister zdrowia zwróciła się do wojewody śląskiego o kontrolę SOR-ów

Echa bulwersujących zdarzeń na pogotowiach: Wiceminister zdrowia zwróciła się do wojewody śląskiego o kontrolę SOR-ów

Wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko zwróciła się do wojewody śląskiego o kontrolę Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych w województwie. Jak informuje ministerstwo, to reakcja na doniesienia medialne. 18 marca pacjent na SOR-ze w Szpitalu Miejskim w Sosnowcu zmarł po 9 godzinach oczekiwania na pomoc.
Rzeczniczka ministerstwa zdrowia Sylwia Wądrzyk powiedziała Informacyjnej Agencji Radiowej, że śląski NFZ kontroluje już szpital w Sosnowcu, a także Szpital Powiatowy w Zawierciu, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny nr 4 w Bytomiu oraz Zagłębiowskie Centrum Onkologii w Dąbrowie Górniczej. Sprawdzane są między innymi organizacja i sposób udzielania świadczeń zdrowotnych oraz ich dostępność. “Kontroli podlegają również kwestie dotyczące personelu medycznego, między innymi czy szpital zatrudnia odpowiednią, zgodną z kontraktem liczbę lekarzy i pielęgniarek. Sprawdzany jest także czas pracy personelu oraz prowadzenie dokumentacji medycznej” – dodała Sylwia Wądrzyk.
Wyniki kontroli śląskiego oddziału NFZ będą znane w pierwszej połowie kwietnia.
18 marca w sosnowieckim Szpitalu Miejskim po 9 godzinach pobytu na izbie przyjąć zmarł 39-letni pacjent. Rano przyjechał do szpitala z siną nogą, z której sączyły się płyny wraz z krwią. Rodzina pacjenta zarzuca szpitalowi, że nie udzielono mu pomocy, szpital odpiera te zarzuty i opublikował chronologiczny przebieg badań oraz konsultacji lekarskich, jakim poddany był pacjent. Prokuratura Regionalna w Katowicach przejęła śledztwo w sprawie śmierci 39-letniego pacjenta.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Magdalena Kowalewska/to/

COMMENTS