HomeNew York

Dzień Żołnierza w Amerykańskiej Częstochowie

Dzień Żołnierza w Amerykańskiej Częstochowie

Związek Harcerstwa Polskiego został oficjalnie zaproszony przez Stowarzyszenie Weteranów Armii Polskiej w Ameryce na obchody Dnia Żołnierza w niedzielę, 16- go sierpnia, w Amerykańskiej Częstochowie.

Wśród gości byli przedstawiciele wszystkich polonijnych organizacji, z Konsulem Generalnym Adrianem Kubickiem na czele, oraz reprezentacja Wojska Polskiego z Waszyngtonu. Hm. Jola Nowacka, Hufcowa, prowadziła delegację harcerską. Obecny także był były hufcowy, Hm. Adam Pacholarz oraz brać harcerska z NY, NY i PA.

 

Podczas uroczystej Mszy Św. Ojciec Tadeusz Lizynczyk, Prowincjał, powitał wszystkie delegacje, łącznie z delegację harcerską. Hm. Ojciec Bartłomiej Marciniak koncelebrował. Hm. Maria Bielska i Hm. Zygmunt Bielski byli lektorami. Pocztem Sztandarowym Hufca Podhale – siostry Kobeszko – przewodziła phm. Joanna Bis. Po Mszy Św. odśpiewaliśmy Modlitwę Harcerską. Było kilka okolicznościowych przemówień, w tym Konsula Adriana Kubickiego i Dr. Teofila Lachowicza, który ogniście przypomniał zebranym o roli ochotników z Ameryki i Kanady w zwycięstwie “Cud nad Wisłą”.

COMMENTS