HomePOLSKAMazowieckie

Dziecięca Warszawa, czyli impreza pełna atrakcji dla najmłodszych

Dziecięca Warszawa, czyli impreza pełna atrakcji dla najmłodszych

4 września Warszawa zaprasza dzieci na wyjątkowe wydarzenie pod nazwą Dziecięca Warszawa. W samym sercu miasta, na placu Defilad, dzieci będą się bawić i uczyć na koncertach, warsztatach oraz podczas spotkań z podopiecznymi Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Na Paluchu”.

Dziecięca Warszawa w przyjazny sposób łączy zabawę, edukację oraz zachętę do zdrowego stylu życia. W niedzielę, 4 września, w godzinach 12.00-18.30, na maluchy i ich rodziny będą czekały różnorodne atrakcje odbywające się na scenie głównej zlokalizowanej na placu Defilad oraz w ponad 20 stanowiskach warsztatowo-animacyjnych.

Na scenie Dziecięcej Warszawy wystąpią popularne i lubiane dziecięce zespoły oraz muzyczni bohaterowie. Do zabawy porwie uczestników DJ Miki, znana młodym słuchaczom z płyt z bajkami Bajki Małgosi, Kołysanki Księżycowe czy DJ Miki i Przyjaciele. DJ Miki, czyli Małgosia Kosik, wykonując swoje największe hity zachęca najmłodszych do zabawy, śpiewania i… małpich figli. Członkowie dziecięcego zespołu Małe SIE pokażą maluchom, że śpiewać każdy może i każdy powinien, bo to wspaniała zabawa! Kolejnym popularnym zespołem, który pojawi się na scenie Dziecięcej Warszawy jest Centrum Uśmiechu. Podczas koncertu dzieci i dorośli będą bawić się przy największych przebojach zespołu, takich jak Gruszka czy Olimpiada w Jarzynowie. Podczas imprezy nie będzie mogło zabraknąć niekwestionowanej królowej piosenek dla dzieci – Majki Jeżowskiej. Kolorowe stroje, łatwo wpadające w ucho piosenki, humor i znakomity kontakt z publicznością, porwą do zabawy każdego widza, niezależnie od wieku.

Wszystkie chętne maluchy wraz z rodzicami będą mogły wziąć udział w lekcjach Zumba Kids, czyli oryginalnym połączeniu kilku stylów tanecznych m.in. salsy, bachaty i hip-hopu. Zajęcia, organizowane w ramach cyklu wydarzeń „Z zumbą fitness po zdrowe”, wpływają na prawidłowy rozwój psychoruchowy dziecka, kształtują koordynację, uczą pracy zespołowej, kreatywności i dyscypliny. Zumba to także doskonały sposób, aby zachęcić maluchy do uprawiania sportu.

Podczas Dziecięcej Warszawy na placu Defilad zaroi się od namiotów i stoisk z animacjami i atrakcjami dla najmłodszych. Wszystkie zajęcia przygotowane dla dzieci mają formę zabawy, która kształtuje prawidłowe nawyki związane ze zdrowiem i bezpieczeństwem lub zachęca do rozwijania talentu tanecznego, do gotowania, programowania lub opieki nad psem lub kotem. Jedną z atrakcji w ramach projektu Dziecięca Warszawa będą zajęcia z zasad bezpieczeństwa w drodze do szkoły oraz udzielania pierwszej pomocy, przygotowane specjalnie pod kątem najmłodszych. Na małych szefów kuchni i ich dorosłych pomocników czekają warsztaty kulinarne „Wiem, co jem”, podczas których dzieci poznają tajniki zdrowego jedzenia i smacznego gotowania. Na zajęciach z podstaw programowania maluchy zafascynowane nowymi technologiami, będą mogły pod okiem specjalistów, zrobić pierwsze kroki w tej trudnej sztuce. Może ujawni się nowy komputerowy geniusz? Organizatorzy Dziecięcej Warszawy nie zapomnieli również o artystycznych duszach. Swój kunszt młodzi mistrzowie będą mogli rozwijać podczas warsztatów rytmicznych, plastycznych, a także fotograficzno-filmowych.

Przez cały dzień na placu Defilad będzie można również spotkać psy i wolontariuszy ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt „Na Paluchu”. Opiekunowie zwierzaków będą edukować dzieci na temat opieki nad czworonożnymi przyjaciółmi, zaś behawiorysta doradzi, jak wychowywać psy i koty. Akcja jest elementem projektu „Adoptuj warszawiaka” i ma na celu zachęcanie mieszkańców do adopcji zwierząt ze schroniska. Organizatorem Dziecięcej Warszawy jest miasto stołeczne Warszawa. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

aip

COMMENTS